ΑμεΑ-Παγκόσμιο πρωτάθλημα Τζούντο: 5η η Πασχαλίδου, 7ος ο Παπαχρήστος – Σήμερα τα ομαδικά

Την 5η θέση στην J1 -70κ. του Παγκοσμίου πρωταθλήματος τζούντο που διεξάγεται στο Μπακού, κατέκτησε η Θεοδώρα Πασχαλίδου. 7ος ο Παπαχρήστος στα +90 κ. της κατηγορίας J1.

Την αρχή έκανε η Ελληνίδα τζουντόκα, νίκησε με ippon τη Σουηδή Περχάιμ, αλλά ηττήθηκε στη συνέχεια από την Εσμέρ Τασκίν από την Τουρκία και αγωνίστηκε για το χάλκινο μετάλλιο. Η Θεοδώρα Πασχαλίδου «λύγισε» από τη Βραζιλιάνα Σόουζα Ντε Φρέιτας και κατέλαβε τελικά την 5η θέση.

Παράλληλα στα +90 κ. της κατηγορίας J1, o Κλήμης Παπαχρήστος με απολογισμό 2 νίκες και 2 ήττες κατετάγη τελικά 7ος. Αρχικά νίκησε τον  Ινδό Γκοράιν, αλλά στη συνέχεια έχασε από τον Βραζιλιάνο Αραούχο, στα ρεπεσαζ επικράτησε του Γάλλου Ραμποτέρ και στη συνέχεια ηττήθηκε από τον Μολδαβό για να καταλάβει τελικά την 7η θέση.

Σήμερα, Πέμπτη, (10/11) οι Μασούρου και Πασχαλίδου θα αγωνιστούν στο ομαδικό ως ibsa team γυναικών και ο Παπαχρήστος με παρτενέρ έναν αθλητή από χώρα, που έχει πολλούς αθλητές, στο ομαδικό ως team ανδρών.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!