Τένις: Δεν τα κατάφερε η Παπαμιχαήλ κόντρα στην Μουγκουρούθα στο Open του Τόκιο (video)

Τένις: Μόνο ένα σετ άντεξε στην πίεση της Γκαρμπίνιε Μουγκουρούθα η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, η οποία ηττήθηκε 2-0 σετ στον 2ο γύρο του Pan Pacific Open στο Τόκιο.

Η Ελληνίδα τενίστρια πάλεψε το πρώτο σετ του αγώνα, αλλά έπειτα από 51 λεπτά, η Ισπανίδα, που είχε φτάσει μέχρι και στο Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, κατάφερε να το πάρει (6-4) και να κάνει ένα σημαντικό βήμα για τη νίκη.

Τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για την Μουγκουρούθα στο δεύτερο σετ, καθώς εμφανίστηκε πιο αποφασισμένη στο παιχνίδι της, πίεσε την Παπαμιχαήλ και πήρε τη νίκη με 6-2 χωρίς να απειληθεί σημαντικά.

Πλέον, η Ισπανίδα, που πλέον βρίσκεται στο Νο12 του κόσμου περιμένει τη νικήτρια από τη «μάχη» της Γουάνκ κόντρα σ’ αυτήν που θα προκύψει από την αναμέτρηση της Ριμπάκινα με τη Σαμσόνοβα.

Euroleague: Break στην έδρα της Μονακό και αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR η Φενέρμπαχτσε
Conference League: Πρώτη φιναλίστ η Φιορεντίνα, απέκλεισε την Μπριζ
Άστον Βίλα: "Θέλετε να ποντάρετε εναντίον μας;"
ΔΕΑΒ: Χρηματικά πρόστιμα σε ΠΑΟΚ και Αλμέιδα