Χάντμπολ ανδρών: Αποκλείστηκε ο Διομήδης Αργους
INTIME.GR

Η ήττα (30-27) του πρώτου αγώνα στη Νέα Κίο, αποδείχθηκε καθοριστική για τον Διομήδη Αργους, που παρά την καλή του εμφάνιση στην Αυστρία, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του European Cup ανδρών στο χάντμπολ.

Η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα έχασε και στη Βιέννη από τη Φίβερς με 31-25 (ημίχρονο 15-15), όμως στον αγώνα ρεβάνς για τον 1ο γύρο της διοργάνωσης έδειξε ότι η πρόκριση δεν ήταν έξω από τις δυνατότητές της. Μέχρι τις αρχές του β΄ μέρους οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι, όμως με αφετηρία το 18-19 του 37ου λεπτού, οι γηπεδούχοι έκαναν ένα επιμέρους σκορ 5-1, πήραν προβάδισμα 23-20 και έφτασαν στη δεύτερη νίκη και την πρόκριση.

Οι συνθέσεις:

ΦΙΒΕΡΣ: Σάριτς, Ντάμποκ 3, Χάουνολντ 5, Λ. Γκάνγκελ 2, Σβάιγκερ 4, Φιλτσβίζερ, Τάνιτς, Σουχ 1, Μαρτίνοβιτς 6, Νιγκ, Μπρένεϊς, Κόλαρ 1, Φ. Γκάνγκελ 2, Ρίντε, Μπραντφέλνερ 4, Ζάιντλ 3

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Κωστούλας, Τσάκαλος, Τζίμπουλας 3, Τσιγαρίδας 5, Γ. Μούγιτς, Μάλλιος 7, Τερλέτσκι, Κουτρουμπής, Ασβεστάς 4, Καϊμακάμης, Μπεντζιλαλί 5, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Ζίφκοβιτς, Τζ. Μούγιτς 1

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ