Πόλο - «Pythia Cup»: Αυλαία με νίκη και 2η θέση για την Εθνική ομάδα Νεανίδων, 11-9 την Αυστραλία
koe.org.gr

Με τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο διεθνές τουρνουά «Pythia Cup» που ολοκληρώθηκε με εξαιρετική επιτυχία στην Ιτέα, η Εθνική ομάδα πόλο Νεανίδων.

Η «Γαλανόλευκη» σήμερα, Κυριακή το μεσημέρι επικράτησε 11-9 της Αυστραλίας, με την Στεφανία Σάντα να σημειώνει 4 τέρματα και την Φωτεινή Τριχά 3.

Η Ελλάδα ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, και σταθερά μπροστά στο σκορ. Προηγήθηκε 7-5 στο ημίχρονο, στην τελευταία περίοδο ακόμα και με +4 τέρματα (11-7) για να μειώσει στο τέλος η Αυστραλία.

Έτσι τερμάτισε στην 2η θέση πίσω από τις ΗΠΑ που επικράτησαν σήμερα της Ουγγαρίας με 12-8.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 4-2, 2-2, 2-2

ΕΛΛΑΔΑ (Ευτυχία Καραγιάννη): Καραγιάννη, Σάντα 4, Καλογεροπούλου, Σιούτη, Γκοτζιά, Χαλδαίου 3, Τορνάρου, Κουρέτα, Κάσσαρη, Τριχά 3, Κοβάσεβιτς 1, Καραμπέτσου,  Κωνσταντοπούλου.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Π.Μπόουερ): Ντένμοθ, Νάσερ 1, Ντόουνς, Ελιοτ, Ογγ 1, Ντάουκιντς, Τάοζο, Τσάρμαν, Γκριν 5, Σμιθ, Σμάιλντς, Βατ 2, Κόουγαν.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ο ελίτ Τσβάιερ διευθύνει τη ρεβάνς των ημιτελικών
Premier League: Απορρίφθηκε η έφεση της Νότιγχαμ Φόρεστ, παραμένει η αφαίρεση βαθμών - Η βαθμολογία
Επίθεση με καυστικό οξύ: Στην εντατική 26χρονος διεθνής ποδοσφαιριστής (vid)
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του καθοριστικού Game 5