Live streaming Φοίνικας Σύρου-Παναθηναϊκός 1-3 σετ

Δείτε λεπτό προς λεπτό τη μάχη για την πρόκριση στον τελικό του League Cup ανάμεσα σε Φοίνικα Σύρου και Παναθηναϊκό

Το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό του 11ου League Cup Νίκος Σαμαράς θα βγει από τη Σύρο όπου την Πέμπτη 5/5 θα γίνει ο επαναληπτικός ημιτελικός. Ο Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό στη ρεβάνς του 3-2 στον Άγιο Θωμά.

Οι πράσινοι έχουν μικρό προβάδισμα αλλά και πάλι ζητούμενο και για τις δύο ομάδες είναι η νίκη. (Γυμναστήριο Δημήτριος Βικέλας, Ερμούπολη, Β ημιτελικός Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, 5/5, 19:15, Live Streaming ESAP TV, Διαιτητές: Βουδούρης, Μυλωνάκης).

Ο Φοίνικας ΟΝΕΧ έχει στόχο τη νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ ώστε να πάρει απ΄ευθείας την πρόκριση. Εάν νικήσει με 3-2 σετ η πρόκριση θα παιχτεί σε χρυσό σετ.

Ο Παναθηναϊκός μετά το 3-2 του πρώτου αγώνα προκρίνεται στον τελικό με νίκη με οποιοδήποτε σκορ. Εάν ηττηθεί με 3-2 σετ θα έχει μία δεύτερη ευκαιρία στο χρυσό σετ.