Volley League: Στην κορυφή ο Παναθηναϊκός, από κοντά ο Ολυμπιακός - Η βαθμολογία και το πρόγραμμα

Δείτε όσα συνέβησαν στους αγώνες της Volley League ανδρών, τη βαθμολογία και το πρόγραμμα που απομένει ως το φινάλε της χρονιάς.

Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη επί του Μίλωνα με 3-1 σετ πήρε ο Παναθηναϊκός που διατήρησε το προβάδισμα των δύο βαθμών στην βαθμολογία και ο ερχόμενος εντός έδρας αγώνας με τον ΠΑΟΚ έχει τεράστια σημασία.

Οι «πράσινοι» κατάφεραν και πέρασαν χωρίς βαθμολογική απώλεια από μια έδρα που μπορεί να προκαλέσει προβλήματα.Το «τριφύλλι» πλέον βρίσκεται στην πρώτη θέση με 25 βαθμούς, ακολουθεί ο Ολυμπιακός με 23 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ με 21 βαθμούς και ο Φοίνικας Σύρου με 20 βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός πήρε πολύ μεγάλη νίκη με 3-1 στη Σύρο απέναντι στον Φοίνικα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της β΄ φάσης στη Volley League Ανδρών κι έμεινε ζωντανός στη μάχη για τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που έχασαν σημαντικό έδαφος.

Με κεκτημένη ταχύτητα από το φάιναλ-4 του Κυπέλλου και την κατάκτηση του τροπαίου, ο ΠΑΟΚ πέρασε σε 64 λεπτά από την Κηφισιά και πήρε την τρίτη νίκη στη Β΄ φάση του πρωταθλήματος, που τον ανέβασε στους 21 βαθμούς.