Εθνική Χάντμπολ Εφήβων: Μία νίκη και μια ήττα ο απολογισμός της «γαλανόλευκης»

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός της Εθνικής ομάδας χάντμπολ των εφήβων στους αγώνες της για την 18η Μεσογειάδα που διεξάγεται στην Άγκυρα.

Μετά την επιτυχία επί της Ρουμανίας στην πρεμιέρα, το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα χθες, Τρίτη 22/2 νίκησε το πρωί την Ιταλία με 24-20, με αποτέλεσμα να συγκεντρώσει τέσσερις βαθμούς, αφού κέρδισε τις δύο από τις τρεις περιόδους του αγώνα (9-8, 6-7, 9-5) και το παιχνίδι. Παράλληλα χθες το απόγευμα η ελληνική ομάδα αντιμετώπισε το Μαυροβούνιο και ηττήθηκε με 26-25 (6-6, 7-5, 13-14), με αποτέλεσμα να «μαζέψει» 1,5 βαθμό.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης με 9,5 βαθμούς, ενώ σήμερα θα αντιμετωπίσει την «οικοδέσποινα» Τουρκία και την πανίσχυρη Κροατία.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα