Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Repeat στο σπριντ από τον Κλάεμπο (video)

Ο Γιοχάνες Χόεσφλοτ Κλάεμπο κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σπριντ ανδρών του σκι δρόμων αντοχής, στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου.

Ο Νορβηγός αθλητής πέτυχε το Repeat καθώς ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στον τελικό σε 2:58.06 και διατήρησε τον τίτλο που είχε κατακτήσει πριν από τέσσερα χρόνια στο αγώνισμα, στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

Τη δεύτερη θέση στο σπριντ, όπως και στη διοργάνωση του 2018 στη Νότια Κορέα, πήρε ο Ιταλός Φεντερίκο Πελεγκρίνο με επίδοση 2:58.32, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ρώσος Αλεξάντερ Τερέντεφ (2:59.37).

Υπενθυμίζεται ότι στον προκριματικό του σπριντ ανδρών μετείχε ο Απόστολος Αγγέλης, ο οποίος κατετάγη 83ος με επίδοση 3:20.87, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός των πρώτων 30 αθλητών που προκρίθηκαν στα προημιτελικά.

Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)
Euroleague: Το κάρφωμα του Λεσόρ και η ασίστ του Ουίλιαμς Γκος στο Top 10 των Game 4 (video)
Ολυμπιακός: Άμεση «προσγείωση» από Μεντιλίμπαρ - «Το μυαλό στη ρεβάνς και όχι στον τελικό»
Euroleague: Την Τετάρτη το Game 5 για Μονακό και Φενέρμπαχτσε