ATP Cup: Νίκη για τον Τσιτσιπά μετά από αποχώρηση του Μπασιλασβίλι, 2-0 η Ελλάδα την Γεωργία (vid)

Τη νίκη, σε μόλις 33 λεπτά διάρκειας αγώνα, κατέκτησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς κόντρα στον Νικολόζ Μπασιλασβίλι, ο οποίος εγκατέλειψε ενώ βρισκόταν πίσω με 4-1 στα γκέιμ, με την Ελλάδα να κάνει το 2-0 στις νίκες επί της Γεωργίας στο φετινό ATP Cup.

Ο Έλληνας τενίστας (Νο 4 στον κόσμο) επέβαλλε από την αρχή τον ρυθμό του ωστόσο ο αγώνας δεν ολοκληρώθηκε αφού ο Γεωργιανός (Νο 22), εγκατέλειψε τον αγώνα για ιατρικούς λόγους.

Νωρίτερα ο Μιχάλης Περβολαράκης (Νο 399 στον κόσμο) νίκησε με 6-3, 6-2 τον Αλεξάντερ Μετρεβέλι (Νο 570), μέσα σε 68 λεπτά, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στο ATP Cup, αλλά και την πρώτη της Ελλάδας στα μονά στο τουρνουά, κάνοντας το 1-0 απέναντι στην Γεωργία, στην 3η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου.

Ακολουθεί το διπλό όπου ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αγωνιστεί και μαζί τον Μιχάλη Περβολαράκη.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»