Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Διακοπή μετά από αντικείμενα στους παίκτες των «πράσινων»

Διακοπή στο ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός στη Volley League στο τρίτο σετ, με το σκορ 11-21 υπέρ των «πράσινων», μετά από πτώση αντικειμένου προς τους παίκτες του.

Ένα μπουκάλι στο τάραφλεξ προς τους παίκτες του Παναθηναϊκού είχε ως αποτέλεσμα τη διακοπή του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στου Ρέντη.

Μάλιστα, αυτό άνοιξε με αποτέλεσμα μια σχεδόν 10λεπτη διακοπή του αγώνα για να καθαριστεί καλά ο αγωνιστικός χώρος.

Την ώρα που ο Ρανγκέλ πήγε για σερβίς ωστε να ξεκινήσει ξανά το ντέρμπι, έπεσε κι άλλο μπουκάλι!

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να διακοπεί για επιπλέον 10 λεπτά η αναμέτρηση (τη στιγμή που οι «πράσινοι» κυριαρχούσαν στον αγώνα), με τους διαιτητές να προειδοποιούν πως στο επόμενο θα εκκενωθεί το γήπεδο.

UPDATE: Το ματς συνεχίστηκε μετά από συνολική διακοπή μισής ώρας περίπου, με τον Παναθηναϊκό να κατακτά το τρίτο σετ με 14-25 και να κάνει το 1-2.