Volley League Γυναικών: Νίκη της Λαμίας με τον Πανναξιακό

Η Λαμία πήρε τη νίκη με 3-0 επί του Πανναξιακού σε εξ αναβολής αναμέτρηση.

Η Λαμία νίκησε τον Πανναξιακό με 3-0 στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας, στην εξ αναβολής συνάντηση με την οποία έκλεισε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στη Volley League γυναικών.

Με τη νίκη της η Λαμία έφτασε στους 13 βαθμούς και ισοβαθμεί στην ένατη θέση με το Μαρκόπουλο, ενώ ο Πανναξιακός έμεινε στην 11η έχοντας 8 βαθμούς.

Στο πρώτο σετ και ως το 15-14 υπήρχε μια σχετική ισορροπία, με την Λαμία να ξεφεύγει 18-14 και 20-15 με τα συνεχόμενα λάθη των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο η Λαμία, καθοδηγούμενη από τις Ρόμπλες, Περέιρα προηγήθηκε γρήγορα με 4-1 κι έφτασε στο 18-10, όμως εκεί χαλάρωσε και η Νάξος πλησίασε σε 21-19 για να ακολουθήσει επίθεση και μπλοκ της Ρόμπλες που καθάρισε το σετ.

Το τρίτο σετ θύμισε το πρώτο καθώς μέχρι το 13-13 υπήρχε μάχη, αλλά τα σερβίς της Αραούχο και η ασταμάτητη Ρόμπλες έφεραν ένα τρομερό σερί για την Λαμία (24-13) και τελείωσε το παιχνίδι.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Volley League Γυναικών - 11η αγωνιστική

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-1 (25-19, 25-23, 23-25, 25-22)
Άρης - Αίας 3-0 (25-13, 25-18, 25-17)
Μαρκόπουλο - ΠΑΟΚ 1-3 (24-26, 25-23, 17-25, 18-25)
ΑΟ Θήρας - ΑΕΚ 0-3 (00-25, 00-25, 00-25)
Θέτις - Αμαζόνες 3-0 (25-17, 25-19, 25-19)
Πορφύρας - Ηλυσιακός 0-3 (20-25, 14-25, 21-25)
Λαμία 2013 - Πανναξιακός 3-0 (25-17, 25-19, 25-15)

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ