Καταδύσεις: Η Σαχίνη εκτός τελικού στα 3μ. τραμπολίνο β΄ στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων

Στις... λεπτομέρειες έχασε η Άννα Μαρία Σαχίνη την πρόκριση στον τελικό των 3 μ. τραμπολίνο Β΄ κατηγορίας, στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος καταδύσεων Νέων/Νεανίδων, που διεξάγεται στο Κίεβο.

Η 16χρονη πρωταθλήτρια του Παναθηναϊκού, συγκέντρωσε συνολικά 275,60 βαθμούς και κατετάγη 13η στον σημερινό προκριματικό, μένοντας οριακά εκτός τελικού. Και αυτό, γιατί η Κολομβιανή, Τίφανι Μπράουν Λοσάδα, η οποία κατέλαβε την 12η θέση στον προκριματικό και πήρε το τελευταίο «εισιτήριο» για τον τελικό, βαθμολογήθηκε συνολικά με 277,85 βαθμούς.

Λίγες ημέρες νωρίτερα η Άννα Μαρία Σαχίνη είχε ολοκληρώσει στην 8η θέση με συνολική βαθμολογία στην πλατφόρμα 246,65, στον τελικό της διοργάνωσης που φιλοξενείται στο Κίεβο της Ουκρανίας.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!