Βόλεϊ ανδρών - League Cup «Νίκος Σαμαράς»: Το «σκοτάδι» έφερε αναβολή στο Φίλλιπος-Μίλων

Αναβλήθηκε για αύριο (7/11, 14:00) η αναμέτρηση του Φίλιππου Βέροιας με τον Μίλωνα, για την Α΄ φάση του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».

Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν κανονικά στο ΔΑΝ «Δ. Βικέλλας» και ξεκίνησαν το ματς, όμως στο 21-20 του πρώτου σετ υπήρξε γενική διακοπή ρεύματος. Οι διαιτητές και οι δύο αντίπαλοι περίμεναν 90 λεπτά, όπως προβλέπει ο κανονισμός, αλλά η βλάβη δεν διορθώθηκε και ο αγώνας επαναπρογραμματίστηκε για αύριο.

Σύμφωνα με τους κανονισμούς σχετικά με τις περιπτώσεις αναβολής λόγω ανωτέρας βίας η αναμέτρηση θα πρέπει να οριστεί εντός 24ωρου.

Ο αγώνας προγραμματίστηκε εκ νέου για την Κυριακή 7 Νοεμβρίου και ώρα 14:00 σε απ΄Live Streaming από την ESAP TV και το volleyleague.gr.