Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποκλείστηκε στο «διπλό» - Μάχη με Τιαφό την Πέμπτη

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε με τον Φελισιάνο Λόπεθ να πάει στα ημιτελικά του διπλού της Βιέννης.

Δεν κατάφεραν να προκριθούν στους «4» του διπλού της Βιέννης οι Στέφανος Τσιτσιπάς και Φελισιάνο Λόπεθ. Αν και το πάλεψαν, αποκλείστηκαν στο Vienna Open, από τους Κολομβιανούς Καμπάλ και Φάρα.

Το Νο3 του κόσμου και ο Ισπανός πολύπειρος τενίστας, ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 2-1 σετ (7-6, 6-7, 10-8) και έτσι ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο διπλό.

Η πορεία του Έλληνα πρωταθλητή στο ATP 500 Erste Bank Open συνεχίζεται, έχοντας αποκλείσει τον Βούλγαρο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, στον 1ο γύρο του τουρνουά.

Στον 2ο γύρο του Vienna Open, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Αμερικανό Φράνσις Τιαφό (Νο 49). Οι δύο αντίπαλοι έχουν συναντηθεί το 2021 άλλες δύο φορές, με τον Αμερικανό να έχει πάρει τη νίκη στο Wimbledon και τον 23χρονο άσο να έχει πάρει τη «ρεβάνς» στους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο.

Ο αγώνας Τσιτσιπάς-Τιαφό θα διεξαχθεί ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου στις 21:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά και αποκλειστικά από το COSMOTE SPORT 6HD.

NBA: Ισόβιος αποκλεισμός στον Πόρτερ για παράνομο στοιχηματισμό!
Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης "έκλεψε" την πρόκριση στην Αγγλία!
Θλίψη στον ελληνικό στίβο: Πέθανε ο Κώστας Ηλίας
Champions League: Στα ημιτελικά η Μπάγερν Μονάχου