Ολυμπιακός-ΑΕΚ 18-18: Ισόπαλο το ντέρμπι του χάντμπολ

Ολυμπιακός και ΑΕΚ πάλεψαν σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, αλλά δεν αναδείχτηκε νικητής.

Ισόπαλοι 18-18 αναδείχτηκαν Ολυμπιακός και ΑΕΚ, στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Α1 Χάντμπολ στο «Μελίνα Μερκούρη». Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό, αλλά δεν μπόρεσε καμία ομάδα να πάρει τη νίκη.

Από το ξεκίνημα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και καμία ομάδα δεν κατάφερνε να ξεφύγει στο σκορ. Η ΑΕΚ είχε μια βραχεία κεφαλή στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά επιθετικά «κόλλησε» για ένα δεκάλεπτο που δεν μπορούσε να σκοράρει. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε, αλλά δεν μπόρεσε να προηγηθεί και το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 18-18.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-2, 5-5, 9-9, 9-9, 11-12 (ημιχρ.), 12-14, 13-15, 13-15, 17-16, 18-18, 18-18.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς, Καραμπουρνιώτης, Παπαβασίλης, Μπούντιτς, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας, Μπάγιος, Παπαδόπουλος, Δομπρής, Αραπακόπουλος, Πασσιάς, Μοντόρο, Μιχαηλίδης, Οστρούσκο.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Μπριάτκα, Τζηράς, Νικολαΐδης, Λέμος, Άντζελιτς, Μυλωνάς, Ηλιόπουλος, Μπουκοβίνας, Πλάθα, Μόγια, Παπαδιονυσίου, Ουγκάλντε, Μπετζιλαλί, Καλόμοιρος, Μπεριά.

Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»