Roland Garros: Περίπατο ο «Βασιλιάς» Ναδάλ – Πέμπτη σερί φορά στα προημιτελικά! (video)

Roland Garros: Ο Ράφαελ Ναδάλ πέρασε εύκολα με 3-0 σετ το εμπόδιο του Γιανίκ Σίνερ.

Ο Ράφαελ Ναδάλ, αυτός ο σπουδαίος Ισπανός τενίστας, άρχισε να βρίσκει ρυθμό στο Roland Garros.

Ο «Βασιλιάς» του χώματος ζορίστηκε μόνο στο πρώτο σετ απέναντι στον Γιανίκ Σίνερ (7-5) και στη συνέχεια έκανε «περίπατο» φτάνοντας άνετα στο 3-0 (7-5, 6-3, 6-0), σφραγίζοντας την είσοδό του στον 5ο συνεχόμενο προημιτελικό του Γαλλικού Όπεν.

Ο 35χρονος Ισπανός έχει βάλει... πλώρη για το 14ο του τρόπαιο στο Παρίσι και προς το παρόν δεν φαίνεται να έχει αντίπαλο που να μπορεί να τον σταματήσει. Έστω κι αν βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο πρώτο σετ, όταν ο Σίνερ έφτασε στο 5-3, ένα game μακριά από το 1-0.

Εκεί ο Ναδάλ έδειξε χαρακτήρα και παίρνοντας τα 14 από τα επόμενα 17 games του αγώνα έφτασε στο 3-0 και στην 4η συνεχόμενη νίκη του στο τουρνουά, μέσα σε 2 ώρες και 19 λεπτά αγώνα.

Επόμενος αντίπαλός του στους προημιτελικούς θα είναι ο Αργεντινός, Ντιέγκο Σβάρτσμαν, ο οποίος μέχρι τώρα δεν έχει χάσει ούτε σετ στη διοργάνωση, ωστόσο, την Τετάρτη (9/06) το νο10 της παγκόσμιας κατάταξης θα κληθεί να κάνει μία τεράστια υπέρβαση.

ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Αδύνατο να καλύψουμε τη ζήτηση για εισιτήρια»
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι ενδεκάδες του μεγάλου αγώνα
Εργκίν Αταμάν: «Ο μεγαλύτερος της Ευρώπης ο Παναθηναϊκός»!
NBA: MVP για τρίτη φορά ο Γιόκιτς - Η θέση του Γιάννη Αντετοκούνμπο