Τσιτσιπάς - Τζόκοβιτς: Νέα διακοπή την ώρα που ο Στέφανος «χόρευε» στη βροχή (video)

Νέα διακοπή λόγω βροχής στη μονομαχία Τσιτσιπά-Τζόκοβιτς, με τον Στέφανο να έχει πάρει το... πάνω χέρι με εκπληκτικό τένις.

Η μεγάλη μάχη που δίνει ο Στέφανος Τσιτσιπάς κόντρα στον Νόβακ Τζόκοβιτς για τα προημιτελικά του Italian Open, στη Ρώμη, διεκόπη για μια ακόμα φορά.

Ο σπουδαίος αγώνας είχε αρχίσει ξανά μετά από διακοπή 3,5 ωρών, με τον Στέφανο Τσιτσιπά να παίζει εκπληκτικό τένις κάτω από ψιλόβροχο και να κατακτά το πρώτο σετ με 6-4 games.

Μάλιστα, συνέχισε εντυπωσιακά και στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ, κάνοντας break στο τρίτο game και παίρνοντας προβάδισμα με 2-1, αλλά πριν σερβίρει η βροχή δυνάμωσε και η διαιτητής διέκοψε εκ νέου τον αγώνα.

Το πιθανότερο, πλέον, είναι να μη συνεχιστεί σήμερα, ωστόσο οριστική απόφαση αναμένεται μέσα στην επόμενη ώρα.

Δείτε βίντεο με τον Στέφανο Τσιτσιπά να... χορεύει στη βροχή:

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους