Champions League πόλο: Νέα ήττα και 4η θέση για το ΝΟ Βουλιαγμένης

ΝΟ Βουλιαγμένης: Με απολογισμό μία νίκη και δύο ήττες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην προκριματική φάση του Champions League πόλο οι «μπέμπηδες», που θα συνεχίσουν την πορεία τους στο Euro Cup.

Ο ΝΟΒ γνώρισε νέα ήττα σήμερα, Κυριακή 15/11 από την Όρβοσι με σκορ 11-7 στον αγώνα που έκρινε τις θέσεις 3-4 του Β' ομίλου, που πραγματοποιήθηκε στην Βουδαπέστη.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ στην πρώτη περίοδο, με τους Ούγγρους να παίρνουν προβάδισμα ενός γκολ 12’’ πριν το τέλος του οκταλέπτου (3-2). Ωστόσο στη συνέχεια η ομάδα του Λαιμού δεν κατάφερε να σκοράρει με την Όρβοσι να αυξάνει την διαφορά στα 4 τέρματα στο ημίχρονο (6-2).

Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε η απόλυτη ισορροπία στις δύο ομάδες με επιμέρους σκορ οκταλέπτων 2-3 και 3-2, και το τελικό 11-7 να χαρίζει τη νίκη στους Μαγυάρους.

Πλέον το σύνολο του Χρβόγιε Κόλιανιν θα συνεχίσει τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις στο Euro Cup.

ΟΡΒΟΣΙ - ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11-7

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 3-0, 2-3, 3-2

Όρβοσι (Ντάνιελ Βάργκα): Λιβάϊ, Ζίλαντι, Μάνχερτζ 2, Βάρναϊ 1, Σάλαμον 1, Τσατσόβσκι 2, Ντάλα, Τοτ 3, Έρντελι 1, Μπουριάν, Μπούντς 1, Αλμασι, Ντιβάϊ.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Χρβόγιε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης 1, Τρούλος, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος 2, Χαλυβόπουλος 1, Κουρούβανης, Λόζινα, Μπάσιτς, Ανδρεάδης.

Διαιτητές: Πουτνίκοβιτς (Σερβία), Γκόμεζ (Ιταλία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»