Παναθηναϊκός ΑμεΑ: «Ασημένιος» ο Νίκος Ρούσος στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο ποδηλασίας

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής του Παναθηναϊκού ΑμεΑ, Νίκος Ρούσος στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο ποδηλασίας ΑμεΑ, που γίνεται στο Τυμπάκι στο Ηράκλειο.

Ο «πράσινος» ποδηλάτης ανέβηκε το Σάββατο 10/10 στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στον αγώνα ταχύτητας  στην κατηγορία αναπηρίας Η3, καθώς τερμάτισε σε χρόνο 1:02:08.143, γράφοντας το όνομά του στην ιστορία του Παναθηναϊκού ΑμεΑ.

Ο Νίκος Ρούσης μαζί με τον προπονητή του, Κώστα Γκρέκα βρέθηκαν στο Τυμπάκι προκειμένου να δώσει τον πρώτο του επίσημο αγώνα με το τριφύλλι στο στήθος, και κατάφερε να κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο σε έναν δύσκολο και απαιτητικό αγώνα.

Ο Συριανός αθλητής είχε στο πλευρό του και αντιπροσωπεία οπαδών του «τριφυλλιού» από το Ηράκλειο, σε μια πρωτόγνωρη και αξιομνημόνευτη στιγμή  για το αγώνισμα της ποδηλασίας ΑμεΑ.

Την πρώτη θέση στον αγώνα κατέλαβε ο έμπειρος Αυστριακός αθλητής Βάλτερ Αμπλινγκέρ, διεθνής με την Εθνική ομάδα της χώρας του.

Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)
Παναθηναϊκός AKTOR: Μήνυμα της ΚΑΕ με συστάσεις και... εκπλήξεις προς τον κόσμο