Βόλεϊ: Πρώτη φιλική νίκη για τα κορίτσια του Ολυμπιακού στο Μαρκόπουλο

Με το... δεξί ξεκίνησαν  τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις τα κορίτσια της ομάδας βόλεϊ του Ολυμπιακού, που επικράτησαν με 3-0 σετ στο πρώτο φιλικό ματς ενόψει της έναρξης της Volley League Γυναικών 2020-21.

Η ομάδα βόλεϊ Γυναικών των Πειραιωτών, κατέκτησε και τα τέσσερα σετ που παίχτηκαν (25-22, 25-15, 25-22, 25-12) κόντρα στο Μαρκόπουλο στο εκτός έδρας πρώτο της φιλικό αγώνα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, το απόγευμα του Σαββάτου (12/9).

Ο προπονητής των «ερυθρολεύκων», Σπύρος Σαραντίτης είχε την ευκαιρία να βγάλει τα πρώτα του συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση και το βαθμό ετοιμότητας στην οποία βρίσκονται οι αθλήτριές του, δίνοντας μάλιστα σε όλες χρόνο συμμετοχής, εκτός από τη Στέλλα Χριστοδούλου, η οποία δεν αγωνίστηκε για λόγους υγείας. Πρώτες σκόρερ του Ολυμπιακού αναδείχθηκαν οι Σάσκια Χίπε και Φερονίκη Ζιώγα, που σημείωσαν αμφότερες από 11 πόντους,  ακολούθησε η  Αργυρίου με 9 και οι Κλάριτς και Σκοτ που πέτυχαν από 8 η καθεμία. Το επόμενο φιλικό είναι προγραμματισμένο για την ερχόμενη Τετάρτη (16/9) στο Ρέντη με αντίπαλο τη Θέτιδα Βούλας.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τις μάχες επιβίωσης στη Super League και Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
«Κόκκινη τρέλα» για τον Ολυμπιακό: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!
Formula 1: «Αφεντικό» στο πρώτο Sprint ο Φερστάπεν! - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα στην Κίνα