US Open: Έφτασε κοντά η τρομερή Σάκκαρη, αλλά λύγισε από την Σερένα Γουίλιαμς

Η Μαρία Σάκκαρη πάλεψε για μια σπουδαία πρόκριση στα προημιτελικά, αλλά ηττήθηκε με 2-1 σετ.

Μια τεράστια ευκαιρία να πετύχει τη μεγαλύτερη πρόκριση της καριέρας της έχασε η Μαρία Σάκκαρη, καθώς προηγήθηκε με 2-0 στο τρίτο σετ της αναμέτρησης με τη Σερένα Γουίλιαμς, αλλά δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα της με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 2-1 σετ, 6-3, 6-7(6), 6-3.

Στο πρώτο σετ οι δύο τενίστριες κατάφεραν να διαφυλάξουν το σερβίς τους μέχρι το 2-2, όταν και η Σερένα αφού αρχικά κατάφερε να αποτρέψει το μπρέικ της Σάκκαρη, έκανε αυτή το μπρέικ πήρε προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου σετ, το οποίο και πήρε με 6-3.

Στο δεύτερο σετ έγινε μεγάλη μάχη, με τη Σάκκαρη να βγαίνει νικήτρια στο τάι μπρέικ και να ισοφαρίζει σε 1-1 επικρατώντας 7-6 της Αμερικανίδας.

Μάλιστα, η Σάκκαρη έχοντας τη ψυχολογία με το μέρος της μπήκε με φόρα στο τρίτο καθοριστικό σετ, με αποτέλεσμα να κάνει το 0-2 στα γκέιμ. Σε εκείνο το σημείο ωστόσο, μίλησε η ποιότητα της Αμερικανίδας, που πήρε έξι από επτά επόμενα γκέιμ και έκλεισε θέση στα προημιτελικά του US Open.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ