Live Chat Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ΑΟ

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό ΑΟ για την Volley League των ανδρών

Περίπου δύο εβομάδες μετά τη μαραθώνια αναμέτρηση τους στον β τελικό του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς στον Άγιο Θωμά στο Μαρούσι ο Ολυμπιακός με τον Παναθηναϊκό θα βρεθούν και πάλι αντίπαλοι αυτή τη φορά στο μεγάλο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής που ανοίγει την Παρασκευή το πρόγραμμα της Volley League. (Μελίνα Μερκούρη, 6/3, 17.00, EΡΤ Sports, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Γεροθόδωρος).

Ο Ολυμπιακός για λόγους γοήτρου και ουσίας θέλει τη νίκη. Κατ΄αρχήν τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος θέλει να κάνει το καθοριστικό βήμα για την εξασφάλιση της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο.

Ο Παναθηναϊκός καλείται να επαναλάβει τη νίκη στον α΄τελικό του Λιγκ Καπ στο Μελίνα Μερκούρη (3-2 σετ). Ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα έχει να νικήσει από 21/03/2015 και μάλιστα η τελευταία νίκη ήταν στο Μελίνα Μερκούρη. Οι πράσινοι έχουν φυσικά το κίνητρο του γοήτρου αλλά κυρίως ελπίζουν για την δεύτερη θέση ενόψει και του ντέμρπι με τον ΠΑΟΚ που ακολουθεί.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ