Στέφανος Τσιτσιπάς: Ασταμάτητος και στο Ντουμπάι – Ποιος είναι ο επόμενος αντίπαλος (videos+photos)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς χρειάστηκε κάτι περισσότερο από μιάμιση ώρα για να νικήσει 2-0 σετ τον Πάμπλο Καρένιο Μπούστα και να περάσει στους «16» του Dubai Tennis Championships.

Με φόρα από την κατάκτηση του τίτλου στη Μασσαλία συνεχίζει ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας σούπερ σταρ του τένις, τέθηκε αντιμέτωπος με τον Πάμπλο Καρένιο Μπούστα, Νο27 της Παγκόσμιας Κατάταξης, και τον απέκλεισε πολύ εύκολα επικρατώντας 2-0 σετ.

Στο πρώτο σετ ο Έλληνας πρωταθλητής παρότι προηγήθηκε 3-0 στη συνέχεια δυσκολεύτηκε αρκετά αφού ο Ισπανός κατάφερε να κάνει αντεπίθεση και να πλησιάσει. Εν τέλει, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να πάρει στο τάι-μπρέικ το σετ (7-6) και να πάρει… φόρα για τα επόμενα.

Στο δεύτερο σετ ο Τσιτσιπάς ήταν καταιγιστικός και χρειάστηκε μόλις 28 λεπτά για να επικρατήσει 6-1 και να πάρει μια ακόμα νίκη.

Ο Τσιτσιπάς πήρε την πέμπτη σερί νίκη του στο τουρνουά, πέρασε στους «16» και απέδειξε πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, στοχεύοντας ένα ακόμα τρόπαιο!

Πλέον, ο Έλληνας σταρ των κορτ είναι στη φάση των 16 καλύτερων αθλητών του τουρνουά και ξέρει ήδη τον αντίπαλό του. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Αλεξάντερ Μπούμπλικ από το Καζακστάν. Έναν αθλητή που βρίσκεται στο Νο47 της παγκόσμιας κατάταξης και για να βρεθεί εδώ απέκλεισε τον Πολωνό Χούμπερτ Χούρκατζ.

Stefanos Tsitsipas vs Pablo Carreno-Busta ,, Match Highlights ,, Dubai 2020

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ