Live Chat Παναθηναϊκός Α.Ο-Ολυμπιακός

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα του Παναθηναϊκού κόντρα στην Ολυμπιακό την 7η αγωνιστική της Volley League στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Με πάθος και αποφασιστικότητα για τη νίκη θα παραταχθούν οι βολεϊμπολίστες του Παναθηναϊκού, σήμερα στις 4:45μ.μ. στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι, στο παραδοσιακό ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League (ΕΡΤ Sports HD, Διαιτητές: Κουτσούλας, Θεμελής).

Έπειτα από αρκετά χρόνια το ντέρμπι «αιωνίων» θα είναι παράλληλα και ντέρμπι κορυφής, καθώς οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με το «τριφύλλι» να υπερτερεί στα σετ, και μάλιστα σε τριπλή ισοβαθμίας με τον ΠΑΟΚ που λίγο αργότερα θα αντιμετωπίζει τον Ηρακλή.

Οι «πράσινοι» του Δημήτρη Ανδρεόπουλου μετρούν σε 6 αγώνες, 5 νίκες και θέλουν με «όπλο» τον κόσμο τους να πανηγυρίσουν τη νίκη ώστε να μπουν με αξιώσεις στη διεκδίκηση του φετινού Πρωταθλήματος.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι