Volley League: Ντέρμπι κορυφής στο Μαρούσι!

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο παραδοσιακό ντέρμπι των δύο ομάδων, σήμερα στις 4:45μ.μ. για την 7η αγωνιστική της Volley League στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι.

Με πάθος και αποφασιστικότητα για τη νίκη θα παραταχθούν οι βολεϊμπολίστες του Παναθηναϊκού, σήμερα στις 4:45μ.μ. στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι, στο παραδοσιακό ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League (ΕΡΤ Sports HD, Διαιτητές: Κουτσούλας, Θεμελής).

Έπειτα από αρκετά χρόνια το ντέρμπι «αιωνίων» θα είναι παράλληλα και ντέρμπι κορυφής, καθώς οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με το «τριφύλλι» να υπερτερεί στα σετ, και μάλιστα σε τριπλή ισοβαθμίας με τον ΠΑΟΚ που λίγο αργότερα θα αντιμετωπίζει τον Ηρακλή.

Οι «πράσινοι» του Δημήτρη Ανδρεόπουλου μετρούν σε 6 αγώνες, 5 νίκες και θέλουν με «όπλο» τον κόσμο τους να πανηγυρίσουν τη νίκη ώστε να μπουν με αξιώσεις στη διεκδίκηση του φετινού Πρωταθλήματος. Στην αντίπερα όχθη από ήττα με 2-3 σετ από την Κηφισιά, και ήττα με το ίδιο σκορ από τη Μόντενα, και έτσι ο μοναδικός στόχος των «ερυθρολεύκων» είναι να επιστρέψουν στις νίκες, τόσο για βαθμολογικούς λόγους όσο και γοήτρου.