Η «τρέλα» του Κύργιου δεν έφτανε για να νικήσει τον Ναδάλ!

Ο Ράφα Ναδάλ σε ένα εντυπωσιακό ματς επικράτησε 3-1 του Νικ Κύργιου και τον απέκλεισε από τη συνέχεια του Wimbledon.

Ένα μεγάλο ματς ανάμεσα στον Νικ Κύργιο και τον Ράφα Ναδάλ έγινε στον Β’ γύρο του Wimbledon. Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας, που στο παρελθόν έχει νικήσει τον Ισπανό σούπερ σταρ τρεις φορές, δεν κατάφερε αυτή τη φορά με την… τρέλα του να κάνει την έκπληξη και ηττήθηκε.

Χρειάστηκαν, βέβαια, τρεις ώρες και τρία λεπτά για να γίνει αυτό, με τον Ναδάλ να παίρνει 6-3 το πρώτο σετ, με το ίδιο σκορ πήρε το δεύτερο ο Κύργιος και στη συνέχεια ο Ισπανός με ένα ντεμαράζ (7-6, 7-6) κατάφερε να πάρει και τη νίκη. Στον τρίτο γύρο του τουρνουά, ο μεγάλος Ισπανός τενίστας θα παίξει με τον Τζο Τσονγκά.