Τένις: Στον τελικό του Μπέρμιγχαμ και... μια ανάσα από το Νο 1 η Μπάρτι

Ένα βήμα μακριά από την αναρρίχησή της στο Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης του γυναικείου τένις βρίσκεται η Ασλεϊ Μπάρτι.

Η 23χρονη Αυστραλή, που πριν δύο εβδομάδες κατέκτησε το Ρολάν Γκαρός, επικράτησε 6-4, 6-4 της Τσέχας Μπάρμπορα Στρίτσοβα και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά που φιλοξενείται στο Μπέρμιγχαμ. Αν αύριο (23/6) καταφέρει να πάρει το τρόπαιο απέναντι στη Γερμανίδα Τζούλια Γκέργκες (νίκησε στον ημιτελικό την Πέτρα Μάρτιτς από τη Κροατία με 6-4, 6-3), η Μπάρτι θα «εκθρονίσει» τη Ναόμι Οσάκα και να ανέβει στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ