Volley League: «Σφαλιάρα» για Ολυμπιακό στην Κηφισιά

Ο Ολυμπιακός δέχθηκε την ήττα σοκ με 3-1 από την Κηφισιά εκτός έδρας και πλέον θα παίξει την πρωτιά με τον ΠΑΟΚ

Στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 20ή αγωνιστική στην Α1 Ανδρών, η Κηφισιά έκανε την έκπληξη νικώντας τον Ολυμπιακό με 3-1. Μετά από αυτή την ήττα ο ΠΑΟΚ μπήκε στο παιχνίδι της πρωτιάς στην κανονική περίοδο του Πρωταθλήματος. Ο Ολυμπιακός με νίκη στο ντέρμπι του Ρέντη όπως και με ήττα με 3-2 σετ εξασφαλίζει το πλεονέκτημα έδρας. Σε περίπτωση όμως που ο ΠΑΟΚ (38 βαθμοί) νικήσει με 3-0 ή 3-1 σετ τότε θα έχει την ευκαιρία να «αρπάξει» την πρώτη θέση και το πλεονέκτημα έδρα με καθαρή νίκη την τελευταία αγωνιστική με αντίπαλο την ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη.

Παράλληλα αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα και μάλιστα μέσα σε δύο αγωνιστικές καθώς οι Πειραιώτες είχαν απολέσει το αήττητο σερί 44 αγώνων στη Σύρο τη 18η αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΕΚ 0-3 (17-25, 21-25, 18-25)
ΑΟ Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός ΑΟ 0-3 (22-25, 23-25, 22-25)
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-16, 25-23, 25-22)
ΑΟΠ Κηφισιάς - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-22, 26-24, 12-25, 25-22)

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!