Γουίμπλεντον: Στους «16» και ο Ράονιτς

Την πρόκρισή του στον 4ο γύρο του Γουίμπλεντον εξασφάλισε ο Μίλος Ράονιτς μετά τη νίκη του επί του Ντένις Νόβακ σε αγώνα που ξεκίνησε χθες (6/07) και ολοκληρώθηκε σήμερα (7/07).

Αν και ο Καναδός προηγείτο με 6-5 στο τρίτο σετ την Παρασκευή (6/07), όταν το ματς διακόπηκε λόγω χαμηλού φωτισμού, το Σάββατο (7/7) που ο αγώνας συνεχίστηκε «καθάρισε» γρήγορα το τρίτο σετ (7-5) και δεν άφησε περιθώριο στον αντίπαλό του στο 4ο, φτάνοντας με χαρακτηριστική άνεση, στο 6-2 και την πρόκριση.

Ο Ράονιτς (Νο 13 στον κόσμο), ο οποίος ήταν φιναλίστ το 2016 απέναντι στον Άντι Μάρεϊ, θα αντιμετωπίσει στην φάση των «16» τον Αμερικανό, Μακένζι ΜακΝτόναλντ, την ερχόμενη Δευτέρα (9/07).

Δράμα πίσω από το «Ησαΐα χόρευε» λαϊκού τραγουδιστή – Οι απουσίες που τον λύγισαν