Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (21/2)
Τα τελευταία παιχνίδια των πρώτων αναμετρήσεων για τους «16» του Champions League ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων της Τετάρτης (21/2).
Στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, η αυλαία των πρώτων ματς για τους «16» θα πέσει με δύο παιχνίδια, στην Ουκρανία και την Ισπανία. Συγκεκριμένα, στις 21:45 η Σαχτάρ υποδέχεται την Ρόμα και η Σεβίλλη θα παίξει απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στον αγώνα που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Οι δύο αγώνες θα μεταδοθούν από τα κανάλια της Cosmote TV.
Παράλληλα, για μία ακόμα ημέρα, από τα κανάλια της ΕΡΤ και του Eurosport υπάρχει η δυνατότητα για την παρακολούθηση των αγωνισμάτων των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων, οι οποίοι πραγματοποιούνται στην Νότια Κορέα.
Συνοπτικά, οι μεταδόσεις:
09:30 Eurosport 2, ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Γυναίκες - Μικρός τελικός
10:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Cross country
Σπριντ ομαδικού γυναικών – Ημιτελικά
12:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Cross country
Σπριντ ομαδικού γυναικών – Τελικός
12:00 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Cross country
Ομαδικό ταχύτητας – Τελικός
13:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Πατινάζ ταχύτητας
Καταδίωξη ομαδικού γυναικών – Ημιτελικά
13:40 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Μπόμπσλεϊ
Γυναίκες - 3ος γύρος
14:00 Eurosport 2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Προημιτελικά
14:00 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Προημιτελικά
14:25 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Προημιτελικά
14:45 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Πατινάζ ταχύτητας
Καταδίωξη ομαδικού γυναικών – Τελικοί
15:25 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Μπόμπσλεϊ
Γυναίκες – Τελικός
15:45 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Προημιτελικά
18:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Ντινάμο Καζάν - Χέμικ
Champions League γυναικών
19:00 COSMOTE SPORT 7 HD
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ερυθρός Αστέρας
Europa League
19:45 COSMOTE SPORT 5 HD
Λεγανές - Ρεάλ Μαδρίτης
La Liga
20:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Εστορίλ - Πόρτο
Πρωτάθλημα Πορτογαλίας
21:00 Eurosport 2
World Grand Prix
Ηνωμένο Βασίλειο
21:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Περούτζα - Λατίνα
SuperLega
21:30 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 500
Rio Open
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Σεβίλλη - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Champions League
21:45 COSMOTE SPORT 1 HD
Σαχτάρ - Ρόμα
Champions League
21:45 Novasports 1HD
Ντέρμπι - Λιντς
Championship
02:40 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Σλάλομ ανδρών
03:00 FOX Sports
Red Wings - Senators
NHL
03:10 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Σλάλομ ανδρών – Προκριματικά
04:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Κατάβαση γυναικών
04:30 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Freestyle σκι
Ski halfpipe ανδρών
04:30 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Freestyle σκι
Halfpipe ανδρών – Τελικός
05:40 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Σνόουμπορντ
Γιγαντιαίο σλάλομ – Προκριματικά
05:45 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Σνόουμπορντ
Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
06:00 Eurosport 2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Γυναίκες – Τελικός