Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Γκέραρντ το πρώτο χρυσό των ΗΠΑ!

Ο Αμερικανός Ρέντμοντ Γκέραρντ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο slopestyle ανδρών, στο άθλημα της χιονοσανίδας, στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες που φιλοξενούνται στην Πιοντσάνγκ.

Ο Γκέραρντ, o οποίος πήρε το πρώτο μετάλλιο των ΗΠΑ στη διοργάνωση της Νοτίου Κορέας, στις τρεις διαδρομές είχε χρόνους 43.33, 46.40 και 87.16 αντίστοιχα, με την τελευαία επίδοση να του χαρίζει και την πρώτη θέση στο αγώνισμα.

Δεύτερος ήταν ο Καναδός Μαξ Πάροτ (45.13, 49.48, 86.00) και τρίτος ο συμπατριώτης του Μαρκ ΜακΜόρις (75.30, 85.20, 60.68).

Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς