Έχασε στη Βόχα ο Παναθηναϊκός

Την ήττα με 3-2 σετ (15-25, 28-26, 21-25, 25-19, 25-23)γνώρισε  ο Παναθηναϊκός μέσα στην έδρα του Παμβοχαϊκού για τον θεσμό του  Λιγκ Καπ.

Με νίκη-πρόκριση στη β΄ φάση του League Cup εις βάρος του Παναθηναϊκού ξεκίνησε η νέα περίοδος για τον Παμβοχαϊκό, που επικράτησε των "πρασίνων" με 3-2 (15-25, 28-26, 21-25, 25-19, 25-23) στο κλειστό της Βόχας, ύστερα από παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι που διήρκεσε περίπου 2,5 ώρες!

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου προηγήθηκε δύο φορές στα σετ, όμως οι γηπεδούχοι δεν παράτησαν το παιχνίδι και στο τέλος πανηγύρισαν μια μεγάλη πρόκριση. Στο τάι μπρέικ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 12-9, αλλά ο Παμβοχαϊκός ισοφάρισε σε 13-13. Στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός είχε έξι (!) χαμένες για να πάρει τον αγώνα, αλλά τις "πέταξε" μαζί με την πρόκριση.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ