Λαμπρός απολογισμός για τους Έλληνες ιστιοπλόους

Ένα χρυσό, τρία ασημένια και ένα χάλκινο κατέκτησαν οι αθλητές μας στις μεγάλες διοργανώσεις που συμμετείχαν τις τελευταίες ημέρες.

Εξαιρετικός ήταν ο απολογισμός για τους Έλληνες αθλητές ιστιοπλοΐας στις διοργανώσεις που έλαβαν μέρος τις τελευταίες ημέρες, κατακτώντας πέντε μετάλλια. Ο Αιμίλιος Μόνος τερμάτισε 1ος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Όπτιμιστ και 3ος στο open έπειτα από δέκα ιστιοδρομίες, σε σύνολο 54 σκαφών. Στην ίδια διοργάνωση η Αριάδνη Σπανάκη κατετάγη 2η στο ευρωπαϊκό και στο open.

Στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 420 στην Ιαπωνία οι Α. Αρβανίτης και Θ. Κανακάρης τερμάτισαν 2οι στην κατηγορία Under 17. Στους άνδρες οι Β. Γουργιώτης και Ε. Ο. Μπατσής μάζεψαν 94 βαθμούς αλλά έχασαν την τρίτη θέση από το τρίτο σκάφος που ήταν αυτό από το Χονγκ Κονγκ.

Live Chat: Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς 1-1 ΠΑΡΑΤΑΣΗ
Πανιώνιος: Πλάνα με Κόρμπο, Σπιριντόνοβιτς
Έξαλλος ο πρόεδρος της Φενέρμπαχτσε! Επιστρέφει με πούλμαν στην Πόλη η αποστολή...
Τρίκαλα: Νεκρός βρέθηκε 63χρονος άνδρας στο σπίτι του