UFC: Έξω ο Spencer, στο Σικάγο ο «Fireball Kid»
SHARE

UFC: Έξω ο Spencer, στο Σικάγο ο «Fireball Kid»

Λόγω τραυματισμού, ο Sean Spencer (12-4) αφαιρέθηκε από το πρόγραμμα του UFC 187 αφήνοντας χωρίς αντίπαλο τον Mike Pyle (26-10-1).

Το συγκεκριμένο σόου είναι προγραμματισμένο για τις 23 Μαΐου, αλλά το βορειοαμερικανικό promotion μικτών πολεμικών τεχνών αναζητά νέο αντίπαλο για τον Pyle. Σημειώνουμε επίσης πως το UFC 187 θα διεξαχθεί στο «MGM Grand Garden Arena» του Λας Βέγκας των ΗΠΑ.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 187:
UFC Light Heavyweight Championship
07.00: Jon Jones (c, ΗΠΑ) vs Anthony Johnson (ΗΠΑ)

UFC Middleweight Championship
06.30: Chris Weidman (c, ΗΠΑ) vs Vitor Belfort (Βραζιλία)

06.00: Donald Cerrone (ΗΠΑ) vs Khabib Nurmagomedov (Ρωσία)
05.30: Travis Browne (ΗΠΑ) vs Andrei Arlovski (Λευκορωσία)
05.00: Joseph Benavidez (ΗΠΑ) vs John Moraga (ΗΠΑ)
04.30: John Dodson (ΗΠΑ) vs Zach Makovsky (ΗΠΑ)
04.00: Josh Burkman (ΗΠΑ) vs Dong Hyun Kim (Νότια Κορέα)
03.30: Rafael Natal (Βραζιλία) vs Uriah Hall (Τζαμάικα)
03.00: Rose Namajunas (ΗΠΑ) vs Nina Ansaroff (ΗΠΑ)
02.40: Mike Pyle (ΗΠΑ) vs ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ
02.20: Leo Kuntz (ΗΠΑ) vs Islam Makhachev (Ρωσία)
02.00: Justin Scoggins (ΗΠΑ) vs Josh Sampo (ΗΠΑ)

Παράλληλα προστέθηκε ένας ακόμα αγώνας της κατηγορίας Lightweight, τέταρτος συνολικά, στο πρόγραμμα του UFC on FOX 16 της 25ης Ιουλίου. Στο «United Center» του Σικάγο των ΗΠΑ θα αναμετρηθούν οι έμπειροι Joe Lauzon (24-10) και Takanori Gomi (35-10).

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC on FOX 16:
UFC Bantamweight Championship
T.J. Dillashaw (c, ΗΠΑ) vs Renan Barao (Βραζιλία)

Anthony Pettis (ΗΠΑ) vs Myles Jury (ΗΠΑ)
Miesha Tate (ΗΠΑ) vs Jessica Eye (ΗΠΑ)
Ramsey Nijem (ΗΠΑ) vs Erik Koch (ΗΠΑ)
Danny Castillo (ΗΠΑ) vs Rustam Khabilov (Ρωσία)
Joe Lauzon (ΗΠΑ) vs Takanori Gomi (Ιαπωνία)

Από την πλευρά του, ο Yoel Romero (9-1) αποκάλυψε πως δεν χρειάζεται εγχείρηση στο γόνατο τονίζοντας πως θέλει ματς με τον Ronaldo Souza (22-3), τον οποίο επρόκειτο να αντιμετωπίσει στο πρόσφατο UFC on FOX 15, ενώ ο Tim Kennedy (18-5) πρότεινε ματς του με τον Lyoto Machida (22-6). Τέλος, μέσω YouTube δημοσιεύτηκαν νέα βίντεο για το μεθαυριανό UFC 186, που θα γίνει στο «Bell Centre» του Μόντρεαλ του Καναδά.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 186:
UFC Flyweight Championship
07.00: Demetrious Johnson (c, ΗΠΑ) vs Kyoji Horiguchi (Ιαπωνία)

06.30: Quinton Jackson (ΗΠΑ) vs Fabio Maldonado (Βραζιλία)
06.00: Michael Bisping (Βρετανία/Κύπρος) vs C.B. Dollaway (ΗΠΑ)
05.30: John Makdessi (Καναδάς) vs Shane Campbell (Καναδάς)
05.00: Yves Jabouin (Αϊτή/Καναδάς) vs Thomas Almeida (Βραζιλία)
04.30: Patrick Cote (Καναδάς) vs Joe Riggs (ΗΠΑ)
04.00: Alexis Davis (Καναδάς) vs Sarah Kaufman (Καναδάς)
03.30: Chad Laprise (Καναδάς) vs Bryan Barberena (ΗΠΑ)
03.00: Olivier Aubin-Mercier (Καναδάς) vs David Michaud (ΗΠΑ)
02.30: Chris Clements (Καναδάς) vs Nordine Taleb (Γαλλία)
02.00: Jessica Rakoczy (Καναδάς) vs Valerie Letourneau (Καναδάς)
01.30: Randa Markos (Καναδάς) vs Aisling Daly (Ιρλανδία)


UFC: Έξω ο Spencer, στο Σικάγο ο «Fireball Kid»

ΠΣΑΤ: Τιμά τον ΣΕΓΑΣ και τον Πρόεδρο της Ακαδημίας Αθηνών
ΠΣΑΤ: Τιμά τον ΣΕΓΑΣ και τον Πρόεδρο της Ακαδημίας Αθηνών
Ατρόμητος: Ρεπό πριν από τον Παναθηναϊκό
Ατρόμητος: Ρεπό πριν από τον Παναθηναϊκό
Βραδιές σαν το «Last Dance» του Wade αξίζουν περισσότερο και από δαχτυλίδι
Βραδιές σαν το «Last Dance» του Wade αξίζουν περισσότερο και από δαχτυλίδι
Sold out το Ολυμπιακός – Μίλαν (video)
Sold out το Ολυμπιακός – Μίλαν (video)


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies