UFC: Στις Φιλιππίνες ο Dhiego Lima
SHARE

UFC: Στις Φιλιππίνες ο Dhiego Lima

Στο UFC Fight Night 71 χώρεσε ο φιναλίστ του TUF 14, Dhiego Lima (10-3) λόγω κωλύματος του Roger Zapata (4-1).

O 26άχρονος Βραζιλιάνος Welterweight θα αντιμετωπίσει τον Li Jingliang (9-3) στις 16 Μαΐου, στο «Mall of Asia Arena» του Πασάι των Φιλιππινών, όπως ανακοινώθηκε από το κορυφαίο promotion μικτών πολεμικών τεχνών. Δεν ξεκαθαρίστηκε, όμως, η αφορμή του παραγκωνισμού του Zapata, αρχικού αντίπαλου του 27άχρονου Κινέζου μαχητή.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 71:
Frankie Edgar (ΗΠΑ) vs Urijah Faber (ΗΠΑ)
Gegard Mousasi (Αρμενία/Ολλανδία) vs Κώστας Φιλίππου (Κύπρος)
Tae Hyun Bang (Νότια Κορέα) vs Jon Tuck (Γκουάμ/ΗΠΑ)
Hyun Gyu Lim (Νότια Κορέα) vs Neil Magny (ΗΠΑ)
Mark Munoz (ΗΠΑ/Φιλιππίνες) vs Luke Barnatt (Βρετανία)
Roldan Sangcha-An (Φιλιππίνες) vs Jon Delos Reyes (ΗΠΑ)
Zhang Lipeng (Κίνα) vs Kajan Johnson (Καναδάς)
Li Jingliang (Κίνα) vs Dhiego Lima (Βραζιλία)
Nolan Ticman (ΗΠΑ) vs Yao Zhikui (Κίνα)
Phillipe Nover (ΗΠΑ) vs Yui Chul Nam (Νότια Κορέα)
Mark Eddiva (Φιλιππίνες) vs Alex White (ΗΠΑ)
Royston Wee (Σιγκαπούρη) vs Ning Guangyou (Κίνα)

Παράλληλα, το UFC δημοσίευσε βίντεο στο YouTube για το συμπληρωματικό πρόγραμμα του UFC 186, που θα διεξαχθεί στις 25 Απριλίου, στο «Bell Centre» του Μόντρεαλ του Καναδά. Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως ο Phil Davis (13-3) υπέγραψε συμβόλαιο με το Bellator μετά το πέρας του συμβολαίου του με το UFC, ενώ το παράδειγμά του ακολούθησε ο Justin Lawrence (7-2) ως RFA Featherweight Champion.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 186:
UFC Flyweight Championship
07.00: Demetrious Johnson (c, ΗΠΑ) vs Kyoji Horiguchi (Ιαπωνία)

06.30: Michael Bisping (Βρετανία/Κύπρος) vs C.B. Dollaway (ΗΠΑ)
06.00: Steve Bosse (Καναδάς) vs Fabio Maldonado (Βραζιλία)
05.30: John Makdessi (Καναδάς) vs Shane Campbell (Καναδάς)
05.00: Yves Jabouin (Αϊτή/Καναδάς) vs Thomas Almeida (Βραζιλία)
04.30: Patrick Cote (Καναδάς) vs Joe Riggs (ΗΠΑ)
04.00: Alexis Davis (Καναδάς) vs Sarah Kaufman (Καναδάς)
03.30: Chad Laprise (Καναδάς) vs Bryan Barberena (ΗΠΑ)
03.00: Olivier Aubin-Mercier (Καναδάς) vs David Michaud (ΗΠΑ)
02.30: Chris Clements (Καναδάς) vs Nordine Taleb (Γαλλία)
02.00: Jessica Rakoczy (Καναδάς) vs Valerie Letourneau (Καναδάς)
01.30: Randa Markos (Καναδάς) vs Aisling Daly (Ιρλανδία)

UFC: Στις Φιλιππίνες ο Dhiego Lima

ΠΣΑΤ: Τιμά τον ΣΕΓΑΣ και τον Πρόεδρο της Ακαδημίας Αθηνών
ΠΣΑΤ: Τιμά τον ΣΕΓΑΣ και τον Πρόεδρο της Ακαδημίας Αθηνών
Ατρόμητος: Ρεπό πριν από τον Παναθηναϊκό
Ατρόμητος: Ρεπό πριν από τον Παναθηναϊκό
Βραδιές σαν το «Last Dance» του Wade αξίζουν περισσότερο και από δαχτυλίδι
Βραδιές σαν το «Last Dance» του Wade αξίζουν περισσότερο και από δαχτυλίδι
Sold out το Ολυμπιακός – Μίλαν (video)
Sold out το Ολυμπιακός – Μίλαν (video)


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies