UFC: «Μεγάλα» ματς για Σικάγο με γεύση… Barao

UFC: «Μεγάλα» ματς για Σικάγο με γεύση… Barao

Μετά το ναυάγιο της αρχικής συμφωνίας τους, οι T.J. Dillashaw (11-2) και Renan Barao (33-2) θα αναμετρηθούν στο UFC on FOX 16.

Στο «United Center» του Σικάγο των ΗΠΑ, στις 25 Ιουλίου, ο Βραζιλιάνος μαχητής θα έχει ευκαιρία επανάκτησης του UFC Bantamweight Champion, που του πήρε ο Dillashaw. Θυμίζουμε πως ο Αμερικανός παγκόσμιος πρωταθλητής υπέστη τραυματισμό στα πλευρά, που απέτρεψε ραντεβού με τον Barao στο επερχόμενο UFC 186. Από εκεί και πέρα ανακοινώθηκε πως ο Anthony Pettis (18-3) θα αντιμετωπίσει τον Myles Jury (15-1) σε αγώνα της κατηγορίας Lightweight, ενώ σε ματς της γυναικείας κατηγορίας Bantamweight θα αναμετρηθούν οι Miesha Tate (16-5) και Jessica Eye (11-2).

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC on FOX 16:
UFC Bantamweight Championship
T.J. Dillashaw (c, ΗΠΑ) vs Renan Barao (Βραζιλία)

Anthony Pettis (ΗΠΑ) vs Myles Jury (ΗΠΑ)
Miesha Tate (ΗΠΑ) vs Jessica Eye (ΗΠΑ)

Όσον αφορά τον Pettis, o Nate Diaz (17-10) έγραψε στο Twitter ότι εκείνος θα αντιμετωπίσει τον «Showtime», πριν ο Matt Brown (19-13) εξηγήσει ότι ουδέποτε υπήρξε συμφωνία για ματς του με τον εκκεντρικό μαχητή, παρά πρόσφατη ανακοίνωση του UFC. Μοιραία, ο συγκεκριμένος αγώνας αφαιρέθηκε από το πρόγραμμα του UFC 189, που θα γίνει στις 11 Ιουλίου, στο «MGM Grand Garden Arena» του Λας Βέγκας των ΗΠΑ.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 189:
UFC Featherweight Championship
Jose Aldo (c, Βραζιλία) vs Conor McGregor (Ιρλανδία)

UFC Welterweight Championship
Robbie Lawler (c, ΗΠΑ) vs Rory MacDonald (Καναδάς)

Jeremy Stephens (ΗΠΑ) vs Dennis Bermudez (ΗΠΑ)
John Hathaway (Βρετανία) vs Gunnar Nelson (Ισλανδία)
Brandon Thatch (ΗΠΑ) vs John Howard (ΗΠΑ)
Mike Swick (ΗΠΑ) vs Alex Garcia (Δομινικανή Δημοκρατία)
Cody Garbrandt (ΗΠΑ) vs Enrique Briones (Μεξικό)

Παράλληλα ανακοινώθηκε ματς της κατηγορίας Lightweight μεταξύ των Piotr Hallman (15-3) και Magomed Mustafaev (11-1) για το UFC Fight Night 74 της 20ης Ιουνίου. Πρόκειται για το σόου, που θα διεξαχθεί στο «O2 World» του Βερολίνου της Γερμανίας.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 74:
Alexander Gustafsson (Σουηδία) vs Glover Teixeira (Βραζιλία)
Niklas Backstrom (Σουηδία) vs Noad Lahat (ΗΠΑ)
Makwan Amirkhani (Φινλανδία) vs Diego Rivas (Χιλή)
Dennis Siver (Γερμανία/Ρωσία) vs Tatsuya Kawajiri (Ιαπωνία)
Alan Patrick (Βραζιλία) vs Mairbek Taisumov (Ρωσία/Αυστρία)
Lukasz Sajewski (Πολωνία) vs Nick Hein (Γερμανία)
Antonio Dos Santos Jr. (Βραζιλία) vs Scott Askham (Βρετανία)
Mike Wilkinson (Βρετανία) vs Alan Omer (Ιράκ)
Nikita Krylov (Ουκρανία) vs Marcos Rogerio De Lima (Βραζιλία)
Piotr Hallman (Πολωνία) vs Magomed Mustafaev (Ρωσία)

Το UFC Fight Night 75 ή TUF Brasil 4 Finale θα γίνει στις 27 Ιουνίου στο «Ginásio do Ibirapuera» του Σάο Πάολο της Βραζιλίας, όπως ξεκαθαρίστηκε, ενώ στις 12 Ιουλίου ορίστηκε το UFC Fight Night 76 ή TUF 21 Finale. Διέρρευσε, μάλιστα, πως στο main event του συγκεκριμένου σόου, το οποίο θα διεξαχθεί σε ακαθόριστο κλειστό της Φλόριντα, ο Michael Johnson (16-8) θα αντιμετωπίσει τον Ben Henderson (22-5) σε αγώνα της κατηγορίας Lightweight.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του TUF 21 Finale:
Michael Johnson (ΗΠΑ) vs Ben Henderson (ΗΠΑ)

Τελικός TUF 21
Θα προκύψουν από το ομώνυμο ριάλιτι

Μέσα σε όλα κοινοποιήθηκε η σειρά των αγώνων του UFC Fight Night 72 της 30ής Μαΐου. Θυμίζουμε πως οι Carlos Condit (29-8) και Thiago Alves (21-9) θα αναμετρηθούν στο main event του σόου, που θα γίνει στο «Goiania Arena» της ομώνυμης βραζιλιάνικης πόλης.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 72:
07.30: Thiago Alves (Βραζιλία) vs Carlos Condit (ΗΠΑ)
07.00: Charles Oliveira (Βραζιλία) vs Nik Lentz (ΗΠΑ)
06.30: Gilbert Burns (Βραζιλία) vs Norman Parke (Βρετανία)
06.00: Francimar Barroso (Βραζιλία) vs Ryan Jimmo (Καναδάς)
05.30: Yan Cabral (Βραζιλία) vs K.J. Noons (ΗΠΑ)
05.00: Juliana Lima (Βραζιλία) vs Jessica Penne (ΗΠΑ)
04.20: Wendell Oliveira (Βραζιλία) vs T.J. Walburger (ΗΠΑ)
03.45: Elizeu Zaleski (Βραζιλία) vs Nicolas Dalby (Δανία)
03.10: Jussier Formiga (Βραζιλία) vs Wilson Reis (Βραζιλία)
02.35: Luiz Dutra (Βραζιλία) vs Tom Breese (Βρετανία)
02.00: Renato Carneiro (Βραζιλία) vs Mirsad Bektic (Βοσνία/ΗΠΑ)

Το επόμενο Σάββατο (18/04) θα διεξαχθεί το UFC on FOX 15 στο «Prudential Center» του Νιου Τζέρζεϊ των ΗΠΑ. Μάλιστα, το βορειοαμερικανικό promotion MMA συνέχισε το «ψήσιμο» του σόου μέσω YouTube.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC on FOX 15:
04.30: Luke Rockhold (ΗΠΑ) vs Lyoto Machida (Βραζιλία)
04.00: Chris Camozzi (ΗΠΑ) vs Ronaldo Souza (Βραζιλία)
03.30: Cub Swanson (ΗΠΑ) vs Max Holloway (ΗΠΑ)
03.00: Felice Herrig (ΗΠΑ) vs Paige VanZant (ΗΠΑ)
02.30: Jim Miller (ΗΠΑ) vs Beneil Dariush (ΗΠΑ/Ιράν)
02.00: Ovince St. Preux (ΗΠΑ) vs Patrick Cummins (ΗΠΑ)
01.30: Gian Villante (ΗΠΑ) vs Corey Anderson (ΗΠΑ)
01.00: Aljamain Sterling (ΗΠΑ) vs Takeya Mizugaki (Ιαπωνία)
00.25: George Sullivan (ΗΠΑ) vs Tim Means (ΗΠΑ)
23.50: Jimy Hettes (ΗΠΑ) vs Diego Brandao (Βραζιλία)
23.15: Chris Dempsey (ΗΠΑ) vs Eddie Gordon (Τζαμάικα)

UFC: «Μεγάλα» ματς για Σικάγο με γεύση… Barao

ΠΑΣ Γιάννινα: Ενίσχυση με Λέο Μπατίστ
ΠΑΣ Γιάννινα: Ενίσχυση με Λέο Μπατίστ
Basket League: Oι διαιτητές των ημιτελικών
Basket League: Oι διαιτητές των ημιτελικών
«Μέσι ή Ρονάλντο»: Τα διλήμματα που διχάζουν ενόψει του Παγκοσμίου στη Ρωσία
«Μέσι ή Ρονάλντο»: Τα διλήμματα που διχάζουν ενόψει του Παγκοσμίου στη Ρωσία
Football League: Σε τρεις δόσεις η 34η αγωνιστική
Football League: Σε τρεις δόσεις η 34η αγωνιστική

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης