UFC: Όλοι στα κιλά τους στη Βαρσοβία (videos)

UFC: Όλοι στα κιλά τους στη Βαρσοβία (videos)

Ολοκληρώθηκε σήμερα η διαδικασία ζύγισης των μαχητών ενόψει του αυριανού UFC Fight Night 69, που θα γίνει στη Βαρσοβία.

Μάλιστα, όλοι οι μαχητές ζυγίστηκαν εντός του ορίου της κατηγορίας τους κατακυρώνοντας το πρόγραμμα του σόου, το οποίο θα διεξαχθεί στο «Tauron Arena Kraków» της Πολωνίας. Θυμίζουμε πως στο main event θα αναμετρηθούν οι έμπειροι Heavyweights, Mirko Filipovic (30-11-2) και Gabriel Gonzaga (16-9).

Παρακάτω το τελικό πρόγραμμα του UFC Fight Night 69:
23.30: Gabriel Gonzaga (Βραζιλία) vs Mirko Filipovic (Κροατία)
23.00: Jan Blachowicz (Πολωνία) vs Jimi Manuwa (Βρετανία/Νιγηρία)
22.30: Pawel Pawlak (Πολωνία) vs Sheldon Westcott (Καναδάς)
22.00: Maryna Moroz (Ουκρανία) vs Joanne Calderwood (Βρετανία)
21.30: Leon Edwards (Βρετανία) vs Seth Baczynski (ΗΠΑ)
21.00: Bartosz Fabinsky (Πολωνία) vs Garreth McLellan (Νότια Αφρική)
20.30: Mickael Lebout (Γαλλία) vs Sergio Moraes (Βραζιλία)
20:00: Damian Stasiak (Πολωνία) vs Yaotzin Meza (ΗΠΑ)
19.30: Daniel Omielanczuk (Πολωνία) vs Anthony Hamilton (ΗΠΑ)
19.05: Izabela Badurek (Πολωνία) vs Aleksandra Albu (Ρωσία)
18.40: Marcin Bandel (Πολωνία) vs Steven Ray (Βρετανία)
18.15: Taylor Lapilus (Γαλλία) vs Rocky Lee (Ταϊλάνδη)








Στις 20 Ιουνίου, στο «O2 World» του Βερολίνου της Γερμανίας, θα γίνει το UFC Fight Night 74. Κοινοποιήθηκε, μάλιστα, πως ο Scott Askham (12-1) θα αντιμετωπίσει τον Antonio Dos Santos Jr. (6-2) σε ματς της κατηγορίας Middleweight.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 74:
Alexander Gustafsson (Σουηδία) vs Glover Teixeira (Βραζιλία)
Niklas Backstrom (Σουηδία) vs Noad Lahat (ΗΠΑ)
Makwan Amirkhani (Φινλανδία) vs Diego Rivas (Χιλή)
Dennis Siver (Γερμανία/Ρωσία) vs Tatsuya Kawajiri (Ιαπωνία)
Alan Patrick (Βραζιλία) vs Mairbek Taisumov (Ρωσία/Αυστρία)
Lukasz Sajewski (Πολωνία) vs Nick Hein (Γερμανία)
Antonio Dos Santos Jr. (Βραζιλία) vs Scott Askham (Βρετανία)

Ακόμα, η Lisa Ellis (15-9) πήρε θέση στο UFC Fight Night 70 αντί της Seo Hee Ham (15-6), η οποία δήλωσε κώλυμα λόγω τραυματισμού ενόψει αγώνα με τη Bec Rawlings (5-4). Tο συγκεκριμένο ματς της γυναικείας κατηγορίας Strawweight είναι προγραμματισμένο για τις 10 Μαΐου, στο «Adelaide Entertainment Centre» της Αδελαΐδας της Αυστραλίας.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 70:
07.30: Mark Hunt (Νέα Ζηλανδία/Αυστραλία) vs Stipe Miocic (ΗΠΑ/Κροατία)
07.00: Robert Whittaker (Νέα Ζηλανδία/Αυστραλία) vs Brad Tavares (ΗΠΑ)
06.30: Anthony Perosh (Αυστραλία) vs Sean O’ Connell (ΗΠΑ)
06.00: Jake Matthews (Αυστραλία) vs James Vick (ΗΠΑ)
05.35: Hatsu Hioki (Ιαπωνία) vs Dan Hooker (Νέα Ζηλανδία)
05.10: Kyle Noke (Αυστραλία) vs Jonavin Webb (ΗΠΑ)
04.45: Dan Kelly (Αυστραλία) vs Sam Alvey (ΗΠΑ)
04.20: Bec Rawlings (Αυστραλία) vs Lisa Ellis (ΗΠΑ)
03.55: Brad Scott (Βρετανία) vs Dylan Andrews (Νέα Ζηλανδία)
03.30: Alex Chambers (Αυστραλία) vs Kailin Curran (ΗΠΑ)
03.05: Brendan O’ Reilly (Αυστραλία) vs Vik Grujic (Αυστραλία)
02.45: Alptekin Ozkilic (Τουρκία/ΗΠΑ) vs Ben Nguyen (ΗΠΑ)

Αγώνας της κατηγορίας Bantamweight μεταξύ συμμετεχόντων του TUF Latin America προστέθηκε στο πρόγραμμα του UFC Fight Night 73. Στις 6 Ιουνίου, στο «Smoothie King Center» της Νέας Ορλεάνης των ΗΠΑ, θα κοντραριστούν οι Leonardo Morales (4-1) και Jose Quinonez (3-2).

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 73:
Daniel Cormier (ΗΠΑ) vs Ryan Bader (ΗΠΑ)
Ben Rothwell (ΗΠΑ) vs Matt Mitrione (ΗΠΑ)
Tim Boetsch (ΗΠΑ) vs Dan Henderson (ΗΠΑ)
Joe Proctor (ΗΠΑ) vs Justin Edwards (ΗΠΑ)
Brian Ebersole (ΗΠΑ) vs Omari Akhmedov (Ρωσία)
Derrick Lewis (ΗΠΑ) vs Shawn Jordan (ΗΠΑ)
Daniel Sarafian (Βραζιλία/Αρμενία) vs Ricardo Abreu (Βραζιλία)
Anthony Birchak (ΗΠΑ) vs Joe Soto (ΗΠΑ)
Yancy Medeiros (ΗΠΑ) vs Dustin Poirier (ΗΠΑ)
Leonardo Morales (Νικαράγουα) vs Jose Alberto Quinonez (Μεξικό)

UFC: Όλοι στα κιλά τους στη Βαρσοβία (videos)

3 πομάδες για να επιβληθείς απόλυτα στο μαλλί σου
3 πομάδες για να επιβληθείς απόλυτα στο μαλλί σου
«Βόμβες» από ΠΑΕ ΠΑΟΚ για ΑΕΚ και Ολυμπιακό: «Στο πρωτάθλημα... χόρτου» (photos)
«Βόμβες» από ΠΑΕ ΠΑΟΚ για ΑΕΚ και Ολυμπιακό: «Στο πρωτάθλημα... χόρτου» (photos)
Παναθηναϊκός: Πληρώθηκε και ο Κουρμπέλης
Παναθηναϊκός: Πληρώθηκε και ο Κουρμπέλης
ΕΠΟΣ: Μόνο ΛεΜπρόν στο Top 5 (video)
ΕΠΟΣ: Μόνο ΛεΜπρόν στο Top 5 (video)

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης