UFC: Στο Βερολίνο Gustafsson και Teixeira!
SHARE

UFC: Στο Βερολίνο Gustafsson και Teixeira!

Γνωστοποιήθηκε το main event του UFC Fight Night 74, το οποίο θα διεξαχθεί στις 20 Ιουνίου.

Όπως επιβεβαίωσε χθες ο πρόεδρος του κορυφαίου promotion μικτών πολεμικών τεχνών, Dana White, o Alexander Gustaffson (16-3) θα κοντραριστεί με τον Glover Teixeira (22-4) σε αναμέτρηση πρώην πρώτων διεκδικητών του UFC Light Heavyweight Championship. Σημειώνουμε πως το σόου θα γίνει στο «O2 World» του Βερολίνου της Γερμανίας.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 74:
Alexander Gustafsson (Σουηδία) vs Glover Teixeira (Βραζιλία)

Παράλληλα κοινοποιήθηκαν τα δύο πρώτα ματς για το UFC Fight Night 77, το οποίο θα γίνει στις 15 Ιουλίου, στο «Valley View Casino Center» του Σαν Ντιέγκο των ΗΠΑ. Συγκεκριμένα, ο νικητής του TUF 13, Tony Ferguson (18-3), θα αντιμετωπίσει τον Josh Thomson (20-7) σε αγώνα της κατηγορίας Lightweight, ενώ οι Igor Araujo (25-7) και Sean Strickland (15-1) θα κοντραριστούν στα κιλά των Welterweights.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 77:
Josh Thomson (ΗΠΑ) vs Tony Ferguson (ΗΠΑ)
Sean Strickland (ΗΠΑ) vs Igor Araujo (Βραζιλία)

Στο UFC 189 θα αναμετρηθούν οι Dennis Bermudez (14-3) και Jeremy Stephens (23-11) σε αγώνα της κατηγορίας Featherweight, που γνωστοποιήθηκε χθες. Θυμίζουμε πως το σόου θα γίνει στις 11 Ιουλίου, στο «MGM Grand Garden Arena» του Λας Βέγκας των ΗΠΑ, ενώ στο main event o UFC Featherweight Champion, Jose Aldo (25-1), θα αντιμετωπίσει τον Conor McGregor (17-2), οι οποίοι ολοκλήρωσαν την παγκόσμια περιοδεία τους στο Δουβλίνο.


Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 189:
UFC Featherweight Championship
Jose Aldo (c, Βραζιλία) vs Conor McGregor (Ιρλανδία)

UFC Welterweight Championship
Robbie Lawler (c, ΗΠΑ) vs Rory MacDonald (Καναδάς)

Jeremy Stephens (ΗΠΑ) vs Dennis Bermudez (ΗΠΑ)


Ανακοινώθηκε επίσης πως ο Cage Warriors Lightweight Champion, Stevie Ray (16-5), θα κάνει ντεμπούτο στο UFC αντικαθιστώντας τον Jason Saggo (10-2), ο οποίος τραυματίστηκε πριν από ματς της κατηγορίας Lightweight με τον Marcin Bandel (13-3) στο UFC Fight Night 69. Το σόου θα διεξαχθεί στις 11 Απριλίου, στο «Krakow Arena» της Κρακοβίας της Πολωνίας.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 69:
23.30: Gabriel Gonzaga (Βραζιλία) vs Mirko Filipovic (Κροατία)
23.00: Jan Blachowicz (Πολωνία) vs Jimi Manuwa (Βρετανία/Νιγηρία)
22.30: Bartosz Fabinsky (Πολωνία) vs Garreth McLellan (Νότια Αφρική)
22.00: Maryna Moroz (Ουκρανία) vs Joanne Calderwood (Βρετανία)
21.30: Pawel Pawlak (Πολωνία) vs Sheldon Westcott (Καναδάς)
21.00: Mickael Lebout (Γαλλία) vs Sergio Moraes (Βραζιλία)
20.30: Leon Edwards (Βρετανία) vs Seth Baczynski (ΗΠΑ)
20.00: Daniel Omielanczuk (Πολωνία) vs Anthony Hamilton (ΗΠΑ)
19.30: Izabela Badurek (Πολωνία) vs Aleksandra Albu (Ρωσία)
19.05: Marcin Bandel (Πολωνία) vs Steven Ray (Βρετανία)
18.45: Taylor Lapilus (Γαλλία) vs Rocky Lee (Ταϊλάνδη)

Διέρρευσε νέος αγώνας και για το UFC 188, το οποίο θα γίνεις τις 13 Ιουνίου, στο «Mexico City Arena» της Πόλης του Μεξικού του Μεξικού. Πρόκειται για ματς της κατηγορίας Welterweight, στο οποίο θα κοντραριστούν οι Hector Urbina (17-8) και Albert Tumenov (15-2).

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 188:
UFC Heavyweight Championship
Cain Velasquez (c, ΗΠΑ) vs Fabricio Werdum (ic, Βραζιλία)

Gilbert Melendez (ΗΠΑ) vs Eddie Alvarez (ΗΠΑ)
Augusto Montano (Μεξικό) vs Cathal Pendred (Ιρλανδία)
Tecia Torres (ΗΠΑ) vs Angela Hill (ΗΠΑ)
Yair Rodriguez (Μεξικό) vs Charles Rosa (ΗΠΑ)
Kelvin Gastelum (ΗΠΑ) vs Nate Marquardt (ΗΠΑ)
Alejandro Perez (Μεξικό) vs Patrick Williams (ΗΠΑ)
Henry Cejudo (ΗΠΑ) vs Chico Camus (ΗΠΑ)
Francisco Trevino (ΗΠΑ) vs Johnny Case (ΗΠΑ)
Gabriel Benitez (Μεξικό) vs Clay Collard (ΗΠΑ)
Efrain Escudero (ΗΠΑ/Μεξικό) vs Drew Dober (ΗΠΑ)
Hector Urbina (ΗΠΑ) vs Albert Tumenov (Ρωσία)

Μέσα σε όλα δημοσιεύτηκε βίντεο στο YouTube για το UFC 187. Πρόκειται για το σόου της 23ης Μαΐου, που θα γίνει στο «MGM Grand Garden Arena».

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC 187:
UFC Light Heavyweight Championship
07.00: Jon Jones (c, ΗΠΑ) vs Anthony Johnson (ΗΠΑ)

UFC Middleweight Championship
06.30: Chris Weidman (c, ΗΠΑ) vs Vitor Belfort (Βραζιλία)

06.00: Donald Cerrone (ΗΠΑ) vs Khabib Nurmagomedov (Ρωσία)
05.30: Travis Browne (ΗΠΑ) vs Andrei Arlovski (Λευκορωσία)
05.00: Joseph Benavidez (ΗΠΑ) vs John Moraga (ΗΠΑ)
04.30: John Dodson (ΗΠΑ) vs Zach Makovsky (ΗΠΑ)
04.00: Josh Burkman (ΗΠΑ) vs Dong Hyun Kim (Νότια Κορέα)
03.30: Rafael Natal (Βραζιλία) vs Uriah Hall (Τζαμάικα)
03.00: Rose Namajunas (ΗΠΑ) vs Nina Ansaroff (ΗΠΑ)
02.40: Mike Pyle (ΗΠΑ) vs Sean Spencer (ΗΠΑ)
02.20: Leo Kuntz (ΗΠΑ) vs Islam Makhachev (Ρωσία)
02.00: Justin Scoggins (ΗΠΑ) vs Josh Sampo (ΗΠΑ)

UFC: Στο Βερολίνο Gustafsson και Teixeira!

ΠΑΟΚ: Εκτός Πέλκας και Βιεϊρίνια
ΠΑΟΚ: Εκτός Πέλκας και Βιεϊρίνια
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Νταρουσάφακα: Με Καλαϊτζάκη η 12άδα (video)
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Νταρουσάφακα: Με Καλαϊτζάκη η 12άδα (video)
Μπακοδήμου: Ο πρώην σύζυγός της εισέβαλε στο πλατό του «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο» και δείτε τι έκανε
Μπακοδήμου: Ο πρώην σύζυγός της εισέβαλε στο πλατό του «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο» και δείτε τι έκανε
Ξάνθη: Φουλάρει ενόψει Ριζούπολης
Ξάνθη: Φουλάρει ενόψει Ριζούπολης


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies