NHL: «Χρυσός» Forsberg για Πρέντατορς (videos)

Χάρη σε τέρμα του Filip Forsberg στην παράταση, οι Νάσβιλ Πρέντατορς κέρδισαν με 3-2 τους Μόντρεαλ Κανάντιενς.

Οι Μινεσότα Ουάιλντ επικράτησαν των Νιου Γιορκ Άιλαντερς στα πέναλτι έπειτα από 1-1 στο 60λεπτο και στα πέναλτι, ενώ ο Alexander Steen σκόραρε στον έξτρα χρόνο διαμορφώνοντας 3-2 των Σέιντ Λούις Μπλους σε βάρος των Πίτσμπουργκ Πένγκουινς. Επίσης στην παράταση, οι Αριζόνα Κογιότες κέρδισαν με 5-4 τους Ντιτρόιτ Ρεντ Ουίνγκς χάρη σε «χρυσό» γκολ του Mark Arcobello, ο οποίος συμπλήρωσε δύο γκολ, όσα είχε και ο David Moss, ενώ o Scott Hartnell πέτυχε τρία γκολ στο 5-3 των Κολόμπους Μπλου Τζάκετς εναντίον των Άναχαϊμ Ντακς.

Σε άλλα αποψινά ματς του NHL, οι Λος Άντζελες Κινγκς πήραν κρίσιμο 4-2 επί των Νιου Γιορκ Ρέιντζερς στο «Madison Square Garden», ενώ οι Βανκούβερ Κανάκς συμφώνησαν με τον Chris Tanev στα 22,25 εκατομμύρια δολάρια για πενταετή επέκταση συμβολαίου, πριν επιβληθούν των Ουίνιπεγκ Τζετς με 5-2 χάρη σε δύο γκολ και μία ασίστ του Radim Vrbata. Τέλος, στο ντέρμπι της Φλόριντα, οι Τάμπα Μπέι Λάιτνινγκ κατέβαλαν τους Φλόριντα Πάνθερς με 4-3.

Δείτε highlights των παιχνιδιών στην επίσημη ιστοσελίδα του NHL.