Australian Open: Έγραψε… χαλαρά ιστορία ο Φέντερερ! (videos)

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα από τον Γιέν Χσουν Λου, ο Ρότζερ Φέντερερ προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του Αυστραλιανού Όπεν, επικρατώντας 3-0 σετ και έγραψε ιστορία ξεπερνώντας τις 1,000 νίκες στην καριέρα του.

Ο Ελβετός κορυφαίος τενίστας, δεν αντιμετώπισε καμία αντίσταση από τον αντίπαλό του και τον… τελείωσε σε μία ώρα και 53 λεπτά, παίρνοντας το πρώτο σετ 6-4 και τα υπόλοιπα δύο με 6-2 και 7-5. Πλέον, ο Νο 2 της παγκόσμιας κατάταξης βρίσκεται πίσω από τους Τζίμι Κόνορς (1.253 νίκες) και Ιβάν Λέντλ (1.071 νίκες).

Μάλιστα, ο Ρότζερ Φέντερερ πανηγύρισε την 74η νίκη του στο Όπεν της Αυστραλίας, τις περισσότερες από κάλε άλλη διοργάνωση, ενώ προκρίθηκε για 47ο συνεχόμενο Grand Slam στον δεύτερο γύρο. Επόμενος αντίπαλός του είναι ο Σιμόνε Μπολέλι, που κέρδισε τον Χουάν Μονακό με 3-1 σετ (6-3, 3-6, 6-3, 6-1).

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!