Σερένα Ουίλιαμς: Παρήγγειλε... εσπρέσο όταν έχανε και... κέρδισε! (video)

Τις ευεργετικές ιδιότητες που έχει η καφεΐνη απέδειξε η Σερένα Ουίλιαμς σε αγώνα της στο Χόπμαν Καπ στην Αυστραλία.

Η Αμερικανή τενίστρια βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0 σετ (6-0) από την Ιταλίδα Φλάβια Πανέτα, όμως μια κίνησή της άλλαξε τα πάντα.

Το νούμερο ένα της παγκόσμιας κατάταξης παρήγγειλε… εσπρέσο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και ήπιε σε διάλλειμα! Αυτό ήταν.

Η Σερένα μπήκε καλύτερη στο ματς και κατάφερε να κάνει την ανατροπή παίρνοντας τα δύο επόμενα σετ με 6-3 και 6-0, για να φτάσει στη νίκη.

Η απόφασή της έκανε εντύπωση, αλλά η Ουίλιαμς δικαιώθηκε και απέδειξε ότι δεν είναι τυχαία κορυφαίο αστέρι του τένις.