Τένις: Έχασε το... ζευγάρι Σαράποβα - Μάρεϊ (photos)

Την ήττα στην πρώτη διεθνή λίγκα τένις, στις Φιλιππίνες, γνώρισαν η Μαρία Σαράποβα και ο Άντι Μάρεϊ, οι οποίοι ένωσαν τις ικανότητές τους.

Ο Σκωτσέζος, αρχηγός των Μανίλα Μάβερικς, δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα με 29-24 από τους Ρόγιαλς των Νόβακ Τζόκοβιτς, Καρολίν Βοζνιάκι και Μάριν Τσίλιτς, τα πιο γνωστά ονόματα μεταξύ άλλων.

Στο πρώτο παιχνίδι, οι Μάικρομαξ Ίντιαν Έισις, αποτελούμενοι από τους Ρότζερ Φέντερερ, Πιτ Σάμπρας, Γκαέλ Μονφίλς, Άνα Ιβάνοβιτς, Σάνια Μίρζα, Ρόχαν Μποπάνα και Φαμπρίς Σαντόρι, έχασαν 26-16 από τους Σινγκαπούρ Σλάμερς των Σερένα Ουίλιαμς, Αντρέ Αγκάσι, Τόμας Μπέρντιχ, Λέιτον Χιούιτ, Ντανιέλα Χαντάκοβα, Νικ Κύργιου, Μπρούνο Σοάρες και Πάτρικ Ράφτερ.

Η Σαράποβα πήρε το δικό της ματς με 6-5 επί της Μλαντένοβιτς κάνοντας την ανατροπή από το 2-5, όμως ο Μάρεϊ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη με 6-2 επί του Τσίλιτς, όπως έρεπε.

Το «ζευγάρι» έχασε 6-4 στα μικτά διπλά εναντίον των Ζέναντ Ζίμονιτς και Κριστίνα Μλαντένοβιτς.

Δείτε τις φωτογραφίες:

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»