Κανόε Καγιάκ: Οι νικητές στη Χαλκίδα (photos)

Κανόε Καγιάκ: Οι νικητές στη Χαλκίδα (photos)

Φινάλε δόθηκε στη Χαλκίδα για το Κανόε Καγιάκ, με κακό καιρό, δυνατές μάχες και εντυπωσιακό θέαμα. Δείτε όλους τους νικητές του 4ου αγώνα Καγιάκ Greece.

Η συμμετοχή ήταν εντυπωσιακή, αφού οι αθλητές πλησίασαν και πάλι τους 300, το θέαμα εντυπωσιακό, οι κούρσες συναρπαστικές, αλλά υπήρχαν και αρκετά προβλήματα λόγω του καιρού.

Μια εθελοντική προσπάθεια που είχε επιτυχία, στήριξε τον Σύλλογο Φλόγα, για παιδιά με καρκίνο και έγινε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Κάνοε Καγιάκ (Ε.Ο.Κ.-Κ.) και του Ομίλου για την Unesco Πειραιώς και Νήσων.

Οι πρώτοι νικητές ανά κατηγορία και αγώνισμα στην Χαλκίδα ήταν:

Άνδρες
Κ1 (1η σειρά): 1. Παπασάββας Μιχαήλ (ΑΙΓ), 2. Παραδείσης Γεώργιος (ΝΑΣ) Κ1 (2η σειρά): 1. Συριόπουλος Κυριάκος (ΠΟΡ), 2. Περατικός Αλέξανδρος (ΧΑΛ), 3. Ανδριανός Γεώργιος (ΝΟΣ) - Κ1 (3η σειρά): 1. Τραχανάς Δημήτριος (ΧΑΛ), 2. Μαστραντωνάκης Νικ. (ΑΙΓ), 3. Σειρηνάκης Μάριος (ΑΙΓ) - Κ1 (4η σειρά): 1. Σώρας Ιωάννης (ΝΑΣ), 2. Παπανδρέου Απόστολος (ΝΟΣ), 3. Μαινεμένιος Νικ. (ΝΑΣ) – Κ2 (1η σειρά): 1. Κυριάκης Στυλιανός, Παραδείσης Γεώργιος (ΝΑΣ), 2. Γεωργούσης Άγγελος, Συριόπουλος Κυριάκος (ΠΟΡ), 3. Βαρβαρέσος-Δρόσος Αλ., Σειρηνάκης Μάριος (ΑΙΓ) – Κ2 (2η σειρά): 1. Γαβαλάς Δημήτριος, Παπασάββας Μιχαήλ (ΑΙΓ), 2. Νικολόπουλος Νικ., Κυριακούλης Θεοφάνης (ΝΑΣ), 3. Αντωνίου Δημήτριος, Περατικός Αλέξανδρος (ΧΑΛ) - Κ1 (3η σειρά): 1. Δρούζας Χρήστος, Λαζόπουλος Πέτρος (ΑΙΓ), 2. Τούτσης Θεόδωρος, Παπανδρέου Αποστ. (ΝΟΣ), 3. Παπαδάκης Νικόλαος, Μπουφίδης Δημήτριος (ΑΝΣ) - C1: 1. Μαλχασιάν Σουρέν (ΚΑΛ), 2. Καρατζιούλας Κωνσταντίνος (ΚΑΛ)  

Γυναίκες
Κ1 (1η σειρά): 1. Πιπιτσούλη Σοφία (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή Αλεξάνδρα (ΧΑΛ), 3. Παναγιωτίδου Ιωάννα (ΤΖΙ) - Κ1 (2η σειρά): 1. Μπασδάνη Ευαγγελία (ΝΟΒ), 2. Στρωμάτια Καλλιόπη (ΜΕΣ), 3. Αλειφέρη Ελένη (ΧΑΝ) - Κ2: 1. Μανίκα Ευαγγελία, Πιπιτσούλη Σοφία (ΝΑΣ), 2. Βεργανελάκη Ευσταθία, Σαράντου Κωνσταντίνα (ΧΑΝ), 3. Ζαράνη Βιολέτα, Αρβανίτη Αναστασία (ΝΑΣ)   
Έφηβοι
Κ1 (1η σειρά): 1. Γαβαλάς Δημήτριος (ΑΙΓ), 2. Σώρας Ιωάννης (ΝΑΣ), 3. Δρούζας Χρήστος (ΑΙΓ) - Κ1 (2η σειρά): 1. Βαρβαρέσος-Δρόσος Αλέξανδρος (ΑΙΓ), 2. Μαινεμένιος Παρασκευάς (ΝΑΣ), 3. Μπασδάνης Αθανάσιος (ΝΟΒ) – Κ1 (3η σειρά): 1. Κύριος Γεώργιος (ΑΝΣ), 2. Ανδριανός Κωνσταντίνος (ΝΟΣ), 3. Βούλγαρης Μανώλης (ΝΟΒ) – Κ1 (4η σειρά): 1. Δανιήλ Βασίλειος (ΧΑΛ), 2. Ρηγόπουλος Γεώργιος (ΤΖΙ), 3. Τραϊανός Βασίλειος (ΑΝΣ) – Κ2: 1. Ευθυμιάδης Ορέστης, Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος (ΧΑΛ), 2. Δανιήλ Βασίλειος, Κάτρης Ιάσονας (ΧΑΛ), 3. Γεωργίου Κωνσταντίνος, Ρέτσος-Δρόσος Νικ. (ΑΙΓ)  
Νεάνιδες
Κ1: 1. Μπασδάνη Ευαγγελία (ΝΟΒ), Σαρλή Αγνή-Μαρία (ΝΑΣ), 3. Παναγιωτίδου Ιωάννα (ΤΖΙ)
Παίδες
Κ1 (1η σειρά): 1. Μεταξάς Χρήστος (ΧΑΛ), 2. Μελεμένης Αναστάσιος (ΧΑΝ), 3.Λέκκας Γεώργιος (ΠΟΡ) – Κ1 (2η σειρά): 1. Αλεξόπουλος Γεώργιος (ΠΟΡ), 2. Ρέτσος-Δρόσος Νικ. (ΑΙΓ), 3. Σκλαβούνος Παναγιώτης (ΤΖΙ) – Κ1 (3η σειρά): 1. Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος (ΧΑΛ), 2. Παπαϊωάννου Ευάγγελ. (ΧΑΛ), 3. Αρζόγλου Ιωάννης (ΑΙΓ) – Κ1 (4η σειρά): 1. Ανδριανός Κωνσταντίνος (ΝΟΣ), 2. Φαλτάκας Ορέστης (ΧΑΛ), 3. Πουρνάρας Δημήτριος (ΝΟΒ) - Κ2: 1. Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος, Παπαϊωάννου Ευάγγ. (ΧΑΛ), 2. Τζανακόπουλος Ιωά., Μελεμένης Αναστάσιος (ΧΑΝ), 3. Σκλαβούνος Παναγ., Ρηγόπουλος Γεώργ. (ΤΖΙ)
 
Αυτή ήταν η 4η και τελευταία στάση του Kayak Greece «Τέσσερις πόλεις, μία διοργάνωση, ένα όραμα», αφού είχαν προηγηθεί η Νεάπολη Λακωνίας, η Γυάλα Σαλαμίνας και η Βουλιαγμένη Αττικής. Αγώνες που έγιναν σε συνεργασία με οικοδεσπότη Ναυτικό Όμιλο Χαλκίδας.



Ολυμπιακός: Το πλάνο του Μίτσελ για Τούμπα - Η σκέψη για έκπληξη
Ολυμπιακός: Το πλάνο του Μίτσελ για Τούμπα - Η σκέψη για έκπληξη
Παναθηναϊκός: Βάζει Μαντσίνι στα αριστερά ο Γιοβάνοβιτς - Το στοιχείο που δουλεύει
Παναθηναϊκός: Βάζει Μαντσίνι στα αριστερά ο Γιοβάνοβιτς - Το στοιχείο που δουλεύει
Παγκόσμια Μέρα Καρκίνου: Η φωτό του Αλμπάνη στο νοσοκομείο
Παγκόσμια Μέρα Καρκίνου: Η φωτό του Αλμπάνη στο νοσοκομείο
NBA: Έκπληξη από Σανς, «έκαψαν» τους Σέλτικς – Όλα τα αποτελέσματα (videos)
NBA: Έκπληξη από Σανς, «έκαψαν» τους Σέλτικς – Όλα τα αποτελέσματα (videos)