ΑΕΚ: Φιλική νίκη επί του Παμβοχαϊκού

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά «Άκης Αθανασόπουλος» η ΑΕΚ, κερδίζοντας με 3-1 σετ τον Παμβοχαϊκό.

Η «Ένωση» μπήκε δυνατά στον αγώνα, στο κλειστό της Νέας Περάμου, και κέρδισε το πρώτο σετ. Πιο συγκεντρωμένοι οι αντίπαλοι στο δεύτερο έκαναν το 1-1, η συνέχεια όμως άνηκε στους παίκτες του Χόρχε Ελγκέτα, που πήραν τα επόμενα δύο σετ και πανηγύρισαν την άτυπη νίκη. Το Σάββατο (27/09, 19.00) η ΑΕΚ θα τεθεί αντιμέτωπη με τον οικοδεσπότη Κύζικο, ο οποίος αγωνίζεται στην Α2 και στην πρεμιέρα έχασε από τον Παναθηναϊκό.

Σετ: 25-19, 22-25, 33-31, 25-22.

ΑΕΚ (Ελγκέτα): Κρνιτς, Πέτρογλου, Ανδρεάδης, Παγιάν, Ραντούνοβιτς, Μπουρκόφσι / Παπαδημητρίου (λ), Μαντέκας, Ίλιτς, Γεωργιάδης.

Παμβοχαϊκός (Κλαρούδας): Σαρικεΐσογλου, Παπαδόπουλος, Τσουκ, Νέμεθ, Κανέλλος, Τερζής / Ζήσης (λ), Στεφάνοβιτς, Βούλιν, Γεωργίου.

Η εμπειρία του Μάντεν από το ΠΑΟΚ-Άρης και το… ιπτάμενο καρεκλάκι
Τρομερό γκολ σε αγώνα ερασιτεχνικού πρωταθλήματος – Τερματοφύλακας σκόραρε πίσω από το κέντρο
Ολυμπιακός - Γενηδουνιάς: «Το πιο σημαντικό ματς, αύριο στο Παπαστράτειο με την Μπαρτσελονέτα»
Απόλλων Σμύρνης: «Σύννεφα» για Φέστα - Κρίνεται με Ατρόμητο

Μετάλλαξη «Όμικρον»: Ανιχνεύεται με μοριακό τεστ, τι ισχύει για rapid και self

Δέσποινα Βανδή: Το τραγούδι που αφιέρωσε στον Βασίλη Μπισμπίκη – Η αντίδραση του ηθοποιού (vid)

Τουρκία: 200 σαμπάνιες για την τραγουδίστρια Χούλια και ουρές στους δρόμους για μισό κουλούρι

Ο Τζο Νέσμπο στο Newsbomb.gr για την Ελλάδα, τον «Χάρι Χόλε» και το ενδεχόμενο να αποσυρθεί

Κακοκαιρία: Προειδοποίηση Αρναούτογλου για «δυνητικά επικίνδυνες ριπές ανέμων» σε όλη τη χώρα

Μετάλλαξη «Όμικρον»: Αυτά είναι τα πιο συνηθισμένα συμπτώματα

Μιχάλης Ζαμπίδης: Το βίντεο από τη στιγμή που «έπιασε» τους διαρρήκτες σπίτι του