US Open: Τεράστιος Φέντερερ! (video)

Ο Ρότζερ Φέντερερ βρέθηκε να χάνει 2-0 από τον Γκαέλ Μονφίς, αλλά «γύρισε» το ματς, επικράτησε 3-2 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του αμερικανικού open!

Ο Ελβετός σούπερ σταρ του τένις, βρέθηκε να χάνει από τον Γκαέλ Μονφίς και μάλιστα ο Γάλλος είχε δυο ματς πόιντ, όμως, ο Φέντερερ όχι απλά τα «έσωσε» κι έδωσε παράταση στον αγώνα, αλλά τον «γύρισε» κιόλας! Ο Ρότζερ Φέντερερ από τη μείωση των σετ κι έπειτα ήταν καταπληκτικός, έκανε… πάρτι απέναντι στον Μονφίς και τον απέκλεισε από τη συνέχεια του USOpen, παίρνοντας ο ίδιος την πρόκριση στα ημιτελικά (4-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-2).

Αντίπαλός του, θα είναι ο Μαρίν Τσίλιτς από την Κροατία, νο14 στην Παγκόσμια Κατάταξη, ο οποίος νίκησε τον Τόμας Μπέρντιχ 3-0 σετ (6-2, 6-4, 7-6) και προκρίθηκε στην τετράδα του φημισμένου τουρνουά. Στον άλλο ημιτελικό, ο Νόβακ Τζόκοβιτς, νο1 της Παγκόσμιας Κατάταξης, θα αντιμετωπίσει τον Ιάπωνα Κέι Νισικόρι, νο10 στον κόσμο.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50