Παναθηναϊκός: Πολυτιμότερος ο Στιβαχτής

Ο Κώστας Στιβαχτής αναδείχθηκε MVP της 17ης αγωνιστικής μετά την εξαιρετική του εμφάνιση στη νίκη του Παναθηναϊκού επί της Λαμίας με 3-0 σετ.

Ο 34χρονος πασαδόρος των «πρασίνων» είχε 33% συνολική υποδοχή από τους συμπαίκτες του και προσέφερε 51% αποτελεσματικότητα στην επίθεση, ενώ σημείωσε 3 πόντους με 3/4 τελειωμένες επιθέσεις.

Αυτή είναι και η πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα που ο τίτλος του MVP πάει σε παίκτη του Παναθηναϊκού.

ALL STAR TEAM THΣ 17ΗΣΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

MVP: Κώστας Στιβαχτής (Παναθηναϊκός)

Καλύτερος Πασαδόρος: Κώστας Στιβαχτής (Παναθηναϊκός)

Καλύτερος Διαγώνιος: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)

Καλύτεροι Ακραίοι: Νικολά Μιχαήλοβιτς (Εθνικός Αλεξανδρουπολης), Ανδρέας Πεφάνης (Παναχαϊκή)

Καλύτεροι Κεντρικοί: Γεράσιμος Κανέλλος (Παμβοχαϊκός), Γιώργος Σφενδυλάκης (Φοίνικας Σύρου)

Λίμπερο: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός)

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ολυμπιακοί Αγώνες- Γκολομέεβ: «Είμαι λίγο στεναχωρημένος, κυνήγαγα το μετάλλιο» (video)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (01/08)
ΟΦΙ: Ενίσχυση με Κασωτάκη
Εξωδικαστικός μηχανισμός ρύθμισης οφειλών: Αναστολή προθεσμιών με τροπολογία

Κορονοϊος: Πώς εξαπλώνεται η πανδημία στα «κόκκινα» νησιά - Τα κορονοπάρτι στο στόχαστρο των Αρχών

Καιρός - Καύσωνας: «Κοκκινίζουν» τα θερμόμετρα την Κυριακή (1/8) - Έως 44 βαθμούς Κελσίου

Κορονοϊός: Για ποιους κλάδους εξετάζεται η εργασία μόνο με rapid test, μοριακό ή εμβόλιο

Ιωάννινα: Σοκάρουν οι λεπτομέρειες για τη νεκρή 69χρονη - Ο ανιψιός σφράγισε το μπαούλο με κόλλα

Έγκλημα στη Δάφνη: Οι αποκαλύψεις για τον «εφιάλτη» της 31χρονης και η μη επέμβαση των Αστυνομικών

Οικογενειακή τραγωδία στους Αγίους Αναργύρους: 46χρονος σκότωσε με μαχαίρι τον πατέρα του

Ολυμπιακοί Αγώνες: Πέμπτος τερμάτισε ο Γκολομέεβ - «Ήθελα το μετάλλιο» δήλωσε ο Έλληνας πρωταθλητής

Κορονοϊός: Σε ποια σημεία θα γίνονται δωρεάν rapid tests από τον ΕΟΔΥ την Κυριακή (1/8)