Δούκας: Φιλική νίκη επί Άρη Νικαίας

Τη φιλική νίκη με 29-23 επί του Άρη Νικαίας στο κλειστό του Δαΐς, πήρε ο Δούκας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν χωρίς τους Ρηγάκη και Χατσίκα, ενώ εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί μόνο για ένα δεκάλεπτο, πριν το συγκρότημα των Εκπαιδευτηρίων ανεβάσει ρυθμούς και προηγηθεί 12-7 στο 24' και 15-7 στο 27', με τη διαφορά να φθάνει ακόμα και στο +10 (18-8 στο 34', 22-12 στο 43').

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς, με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός. Για τον Δούκα ξεχώρισαν οι Στούμπης, Μισαηλίδης, Ζαμπούνης και Τόμπρος (ο οποίος αναδείχθηκε και πρώτος σκόρερ με 8 γκολ), ενώ από τους ηττημένους οι  Γρηγοράκης και Λεωνίδας με 7 και 6 γκολ αντίστοιχα. Καλή εμφάνιση και για τον τερματοφύλακα του Δούκα, Γεωργιάδη ο οποίος είχε 7/15 αποκρούσεις, ενώ στον αντίποδα ο Χρηματόπουλος του Άρη είχε 9/20.

ΔΟΥΚΑΣ- ΑΡΗΣ 29-23 (16-8)

Δούκας (Γιώργος Κρανάκης): Μαγκαφουράκης, Γεωργιάδης, Ρηγάτος, Τζηράς 3, Κοτελίδας, Ζαμπούνης 5, Νικολαϊδης 3, Γκέρτσος 1, Αργυράκης 1, Στούμπης 1, Μπάγιος, Ντούνης 1, Μισαηλίδης 4, Λάγιος, Μπραουδάκης, Ακάλεστος, Γεωργίου 2, Τόμπρος 8, Ρούσσος.

Άρης (Τάκης Μελετάκος): Χρόνης, Χρηματόπουλος, Γιουρούκης, Καραστέργιος 1, Κουρής, Μπουλούμπασης, Κλημανόγλου 1, Σωτηράκης 3, Γραμματικόπουλος 1, Τριάντης 1, Κουρετζής, Λεωνίδας 6, Γρηγοράκης 7, Μπαρμπαρούσης, Τσιούτας, Γαλανάκης 3.