Στα πέναλτι το Τορόντο

Έπειτα από το 3-3 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης, οι Τορόντο Μέιπλε Λιφς κέρδισαν εκτός έδρας τους Ντάλας Σταρς στα πέναλτι.

Ο Joffrey Lupul σημείωσε το μοναδικό γκολ της τελικής διαδικασίας καθορισμού νικητή και πρόσφερε τον επιπλέον βαθμό στην φιλοξενούμενη ομάδα. Νωρίτερα, οι Λιφς είχαν προηγηθεί με 2-1 και 3-2, αλλά τελικά ο Radek Dvorak ισοφάρισε σε 3-3, 7:13 πριν το τέλος.

Στην πρώτη περίοδο, ένα σουτ του Eric Nystrom είχε δώσει το προβάδισμα στα «αστέρια», αλλά ο Joey Crabb ισοφάρισε σε μία φάση διαρκείας και ο Dion Phaneuf έδωσε το προβάδισμα στον σύλλογο του Τορόντο πριν την λήξη της πρώτης περιόδου με power play γκολ.

Στο δεύτερο εικοσάλεπτο ο Eric Nystrom ισοφάρισε σε 2-2 με σουτ, ενώ το τελευταίο προβάδισμα των Μέιπλ Λιφς καταγράφηκε στο έβδομο λεπτό της τρίτης περιόδου, όταν ο Clarke Macarthur έστειλε το puck στην αντίπαλη εστία.

Έτσι, οι Λιφς συμπλήρωσαν 28 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Ντάλας 27. Αμφότερες βρίσκονται στις υψηλές θέσεις των περιφερειών τους έπειτα από την ολοκλήρωση του 25% της regular season.

AO Υπάτου: Δυναμική ενίσχυση ενόψει της νέας χρονιάς - Συμφωνία με Ατματζίδη και Βιένα
Αναστολές συμβάσεων Ιουλίου: Έως την Παρασκευή η υποβολή δηλώσεων
Καλαμάτα: Ενίσχυση με Κόκκορη
Ολυμπιακοί Αγώνες: Η Google μας προσκαλεί στο Doodle Champion Island

Τραγωδία στην Καβάλα: Δύο νεκροί σε φρικτό τροχαίο – Μοτοσυκλέτα παρέσυρε πεζούς

Φωτιά τώρα: Δύσκολη νύχτα στην Κορινθία- Μαίνεται ανεξέλεγκτο το μέτωπο στο Καλέντζι

Φολέγανδρος: «Με ενέπαιζε, προσπαθούσε να με εκθέσει, με κορόιδευε» -Ολόκληρη η απολογία του δράστη

Επεισόδιο με τουρκικές φρεγάτες νότια της Κρήτης, σε ναυάγιο με μετανάστες

Ταγίπ Ερντογάν: Ο Πόντος πνίγηκε στη λάσπη και ο «σουλτάνος» μοιράζει… τσάι στους πληγέντες

«Βόμβα» Τζανάκη στο Newsbomb.gr: Είμαστε στο 4ο κύμα – «Βράζουν» Αττική, Κρήτη από την μετάλλαξη «Δ»

Κατώτατος μισθός: Προς οριακή αύξηση - Τι προβλέπουν τα τελικά σενάρια

Κορονοϊός: Καλπάζει ο κορονοϊός και η «Δέλτα» – Όλα τα δεδομένα στο infographic του Newsbomb.gr