ΟΦΗ: Ήττα στην Ολλανδία απ’ την Ουτρέχτη

ΟΦΗ: Θετική εικόνα για τους Κρητικούς παρά το σε βάρος τους 2-0 στο φιλικό με την Ουτρέχτη.

Με ήττα (0-2) από την Ουτρέχτη αποχαιρέτησε την Ολλανδία ο ΟΦΗ, στον τελευταίο φιλικό αγώνα του στη χώρα της τουλίπας όπου και πραγματοποίησε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Παρά την ήττα τους οι Κρητικοί είχαν καλή απόδοση, ήταν ανώτεροι των «ντόπιων», αλλά οι Ολλανδοί αποδείχθηκαν πιο αποτελεσματικοί και κατόρθωσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους.

Ύστερα από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο παρότι η ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας ξεκίνησε καλύτερα στο δεύτερο, ήταν η Ουτρέχτη που άνοιξε το σκορ, με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μποζντογκάν στο 59ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ντίκο, εξ επαφής, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι των Ολλανδών, ο ΟΦΗ έχασε και κάποιες άλλες ευκαιρίες, για να διπλασιάσει εν τέλει στο 79΄ ο Μπουθ.

Η ελληνική ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα με τους, Χριστογεώργο, Βούρο, Πασαλίδη, Καρώ, Λάρσον, Αμπάντα, Ντιουσέ, Μεγιάδο, Ριέρα, Ντίκο και Μπίφουμα.

Υπόθεση Λυγγερίδη: Προφυλακίστηκε ο φερόμενος ως ηγέτης των οπαδών
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 61-45: «Ερυθρόλευκος» ο τίτλος στην Α1 Γυναικών
Cheerleading: Παγκόσμιο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ορλάντο!
Κωπηλασία: Ασημένιο μετάλλιο για Μπούρμπου και Αναστασιάδου στο Ευρωπαϊκό