Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ - Ευκαιρία ο Κωνσταντέλιας, δοκάρι ο Σάστρε (vids)

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ απέναντι στην ΑΕΚ πριν το ημίχρονο.

Με δύο σημαντικές ευκαιρίες για τον «Δικέφαλο του Βορρά» ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας Novibet. Η Ένωση είχε πάρει το προβάδισμα στο 27’ με το γκολ του Αρόλντ Μουκουντί, ενώ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 6ο λεπτό λόγω αποβολής του Λάζαρου Ρότα.

Μάλιστα, πριν το ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσια. Αρχικά, στο 39’ ο Γιάννης Κωνσταντέλιας βρέθηκε σε θέση βολής μέσα από την περιοχή, έπειτα από φάση διαρκείας, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

Τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση του ημιχρόνου, ο Γιόαν Σάστρε έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία για τους «ασπρόμαυρους». Συγκεκριμένα, ο αμυντικός του ΠΑΟΚ απείλησε τον Τσίτσαν Στάνκοβιτς, αλλά η προσπάθειά του χτύπησε στο δοκάρι.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ